@robert: ik wrijf niemand hier iets in, ook niets extra.
Sinology zelf verwijt ik wel iets omdat ze niet staat zijn een NAS (recht uit de doos) te laten sluimeren.
Hun helpdesk verwijt ik wel met cliché antwoorden af te komen, zelfs na herhaaldelijk duidelijk te maken dat ik niet meer heb gedaan dan een verplicht wachtwoord in te voeren en verder niets.
Mijn vorige DS413 had een duidelijk slaapprobleem, 'deep sleep' was een fictie voor de meeste eigenaars. Blijkbaar moest men de / een 'juiste' router hebben... Op het Engelstalige Syno forum liep een lang draadje waarin te lezen was dat het over twee type routers ging, de enige die zij getest hadden. Was het een andere had je pech.
Synology laat na, 'vergeet' dat te melden vooraf aan kopers van de 413.
Mijn nieuwe DS414 haalde ik een paar weken geleden uit de doos, maakte een verplicht wachtwoord aan en koos SHR. Eens klaar: Sluimeren, vergeet het maar. Na 10 minuten in slaap om quasi weer meteen wakker te worden en zo heel de dag verder zonder dat ik een computer in mijn netwerk aanraakte, inlogde op de NAS of whatever.
Zo'n onvermogen om een 'naakte' onaangeraakte nieuwe NAS recht uit de doos fatsoenlijk te laten sluimeren verwijt ik Synology, niemand anders.
Nu vraag ik me af of mijn vorige DS413 met deze powermanager netjes had gesluimerd. Waarschijnlijk wel. Want zoals geschreven vertikte mijn DS414 het ook zonder dit powermanager packet van derden.
Maar ik zal het nooit weten want de DS413 heb ik dus onder garantie mogen ruilen een jaar later bij mobile-harddisk-nl. Pluim voor hen. Naast het (deep) sleep probleem was ook lade-4 defect. Fabrieksfout van in het begin.
Ook voor forumlid advr hier is het sluimerprobleem van zijn NAS met advanced power manager opgelost.
Hij heeft een netwerk met totaal niets van Apple en ik heb alles van Apple.
Dus bij ons lag / ligt het niet.
Vreemd vind ik dat dus dat zo'n groot bedrijf als Synology zoiets zelf niet voor elkaar krijgt maar dat het dus wel degelijk kan.
hip hip hoera dus voor de maker van advanced power manager!
En dit fijne leerrijke forum met zijn behulpzame moderators.
:-)
PS: Ik broed op een tweede Syno NAS nu als back-up.