Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM 5.1 en eerder => Topic gestart door: TwanVenlo op 11 juni 2013, 13:37:24
-
Hallo Forumleden,
Sinds de installatie van de NAS 212 heb ik gekozen voor RAID 1 op twee schijven welke beide 3TB groot zijn. Een bewuste keuze omdat ik alle privé foto's en films wil bewaren voor vele jaren.
Mocht er dus iets fout gaan met één schijf, dan heb ik altijd nog een back-up op de andere.
Ik kan echter niet zien of de data op beide afzonderlijke schijven op een juiste manier wordt weggeschreven. Onderstaande is wat ik zie:
Naam: Volume 1
Type: RAID1 (Met gegevensbescherming)
Bestandssysteem: EXT4
Status: Normaal
Capaciteit: 2.68TB
Gebruikt: 733.35GB
Beschikbaar: 1.97TB
Schijfgegevens--------------------------------------------------------
DS212 Schijf 1 2.73TB Normaal
DS212 Schijf 2 2.73TB Normaal
Maar hoe kan ik nu zien dat op beide schijven wordt geschreven en dat beide gespiegeld zijn......
Alvast dank voor deze collegiale hulp.
Twan
-
Hi Twan,
Welkom! ;D
Raid1 = mirror
Je mag er dus vanuit gaan dat je Synology de gegevens gespiegeld wegzet.
Mocht je dit toch niet vertrouwen dan kan je de schijven eruit halen (let wel op welke schijf in welke tray hoort, ivm het terug plaatsen) en de schijf aansluiten op je computer. Met een Linux OS kan je de schijven dan bekijken/uitlezen.
EXT4 is standaard niet uit te lezen op Windows of Mac. Er zijn wel tooltjes voor.
Google maar op EXT4 Windows of EXT4 Mac.
Ik denk alleen dat je een hoop moeite kan besparen door er vanuit te gaan dat de Synology gewoon zijn werk doet... Jouw schijf status geeft RAID1 en normaal bij beide schijven. Dit moet voldoende zijn!
-
Ik sluit me bij Panja aan.
Raid 1 is een techniek die minimal goed moet zijn wil je betrouwbare opslag aparatuur leveren.
Heb je dit soort zaken als opslag leverancier niet voor elkaar dan is je bedrijf geen lang lever beschoren.
Maar let wel: RAID1 geeft je geen backup. als je een film of ander bestand weggooit is het van beide disken weg!!!
Wil je een echte backup dan zul je minimaal een extra schijf (bv een usb disk) moeten hebben waar je bv 1 keer per dag de gewijzigde documenten naar toe kopieert met een van de backup opties van Synology bijvoorbeeld.
-
Ik sluit me bij Panja aan.
Raid 1 is een techniek die minimal goed moet zijn wil je betrouwbare opslag aparatuur leveren.
Heb je dit soort zaken als opslag leverancier niet voor elkaar dan is je bedrijf geen lang lever beschoren.
Maar let wel: RAID1 geeft je geen backup. als je een film of ander bestand weggooit is het van beide disken weg!!!
Wil je een echte backup dan zul je minimaal een extra schijf (bv een usb disk) moeten hebben waar je bv 1 keer per dag de gewijzigde documenten naar toe kopieert met een backup tool.
En ik sluit meer weer aan bij zandhaas. :lol:
Zie ook: Waarom RAID geen backup is (http://blog.mobile-harddisk.nl/tips/leestip-waarom-raid-geen-backup-is/)
-
Er zitten bij jou ook van die mooie lampjes op denk ik ;).
Je zal eens moeten kijken of ze ongeveer gelijk knipperen.... als 1 HD niets zal doen dan zal je daar maar weinig tot geen activiteit zien. Ik vertrouwde het in het begin ook niet helemaal. Ik heb toen de NAS uitgezet en 1 schijf verwijdert.... weer opgestart... even gechecked toen weer uitgezet... en dan de schijf er weer in... opstarten... wordt lang verhaal op deze manier maar je begrijpt mij wel.