Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM 5.1 en eerder => Topic gestart door: wiltop op 31 januari 2013, 10:48:22
-
heb een 2413 met shr 3x3 + 9x2 in een volume
wil nu een schijf toevoegen aan dit volume van 2tb
met hdd beheer zie ik hem staan als 10e schijf geinitialiseerd
maar bij opslag beheer , staat volume 1 , echter kan niet op beheren klikken
alleen op maken en verwijderen
als ik op hdd beheer klik en schijf 10 , maakt hij volume 2 aan , ik wil volume 1 uitbreiden
-
Volume 1 is 3 keer 3TB?
Daar kan je geen 2TB schijf aan toe voegen.
SHR kan alleen toevoegen mits de toe te voegen schijf net zo groot of groter is als de bestaande schijven in het volume.
-
het is 3 x 3 tb en 9 x 2 tb , wil er nog 3 x2 tb aan toevogen , dit is de eerste van de drie
die lukt al niet
volume 1 verwijderen , is geen keus , staat al teveel op
-
Ik heb wel een idee waar het probleem zou kunnen zitten. Als ik er vanuit ga dat je volume 1 eerst uit 9x2tb schijven bestond en je daarna uit bent gaan breiden met 3x3tb dan is het niet meer mogelijk om weer 2tb toe te voegen. Dit komt omdat je alleen schijven kan toevoegen die groter zijn of gelijk aan de grootste hardeschijf in het volume.
-
ik heb 3x 3tb + 6x 2t tegelijk geinstalleerd , moest de ander 3x2 tb eerst leegmaken , dus eerst naar de nas toe
en wilde ze toen toevoegen , en dat lukt ff niet
-
is toch jammer dat het niet wat duidelijker gemeld wordt in de handleiding , moet nu alles over doen
-
als je de schijven opnieuw gaat rangschikken , dus eerst de 2tb , als laatste de 3tb, is het voldoende om het volume te verwijderen , of moet je de schijven opnieuw formateren ?