Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM 5.1 en eerder => Topic gestart door: RL600 op 12 augustus 2014, 11:41:06
-
Beste allen,
Ik een server met daarop vmware vsphere en een NAS 412+. Ik wil graag een NFS share op de NAS maken en hiermee verbinden op de vsphere. Het is me tot nog toe niet gelukt. Heeft iemand hier ervaring mee en weet wat voor instellingen ik moet gebruiken. Ik gebruik DSM 5.x .
Bij voorbaat dank!!
-
Waarom geen iscsi? Die is daar speciaal voor geschikt.
-
Omdat ik bij een iscsi geen bestanden die op de NAS staan kan uitwisselen met de esxi server. Bij een NFS network kan dat wel.
-
Heb je hier iets aan?
http://vworld.nl/?p=2043
-
Precies die heb ik ook gevolgd, maar dan blijven er nog steeds vragen. Dat is namelijk de oude versie dsm. Als ik in 5.x NFS wil aan zetten krijg ik meer opties.(https://www.synology-forum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.tapatalk.com%2Fd%2F14%2F08%2F12%2Fzy8yry9y.jpg&hash=79a0343dfc716c9edaf073cf7445f3a17db4508f)
Als ik vervolgens naar de map ga waar ik NFS wil aanzetten. Dan krijg ik ook daar andere mogelijkheden waarvan ik geen idee heb welke ik moet aanzetten en welke beveiliging moet hebben. (https://www.synology-forum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.tapatalk.com%2Fd%2F14%2F08%2F12%2Fdatu5e3u.jpg&hash=b1ad10c3dbc98ac055b8431c1f52e7586174636c)
-
Hoe mount je vanuit vmware de storage ?
Zo doe ik het (zie bijlage) , waarbij 10.0.0.8 mijn server is en /volume1/vmware de gedeelde map.
-
Ja zeer vergelijkbaar. De locatie heb ik van de nas daar staat hij bij de gedeelde map onder het NFS kopje erbij
-
Zou je is een screenshot kunnen maken wat je daar invult ?
En welke foutmelding je eventueel krijgt ?
-
Top doe ik momentje...
-
Foutmelding(https://www.synology-forum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.tapatalk.com%2Fd%2F14%2F08%2F12%2Fbuty4asu.jpg&hash=a6b7e6d2ca55b3c13349c009d604f3bb61c1deaa)
Configuratie
(https://www.synology-forum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.tapatalk.com%2Fd%2F14%2F08%2F12%2Fybureter.jpg&hash=411d523d5055817955237ad5df40fda3befba8bf)
( de 9 is weggevallen bij het ip adres, maar staat er wel bij hier)
-
Heb je de firewall aanstaan op de synology ? Zo, ja heeft deze esxi server toegang ?
En in vmware bij Configuration > Security profile > (firewall properties)
Daar heb je een NFS client rule, staat die wel aangevinkt ? (sorteren op label maakt zoeken makkelijker)
-
Yup in synology staat de firewall goed. Ik heb zelfs even geprobeerd zonder firewall. Rn de vmware NFS client rule staat ook aan zonder blokkades maar sta alles toe
-
Heb je de mogelijkheid om vanaf een andere locatie de NFS map te mounten?
Kijken of dat wel werkt ?
Om te zien of het probleem bij de synology zit of bij vmware ?
-
Net geprobeerd in xbmc ( had ik zo snel bij de hand) en daar liet hij niks zien. Nou weet ik niet of dat ik nog iets moet aanzetten of activeren in xbmc. Maar het lijkt me dus dat het probleem bij de NAS ligt.
Een paar berichten terug heb ik ook de configuratie van de map op de NAS en bij de plek waar je NFS aanzet doorgestuurd. Zou mij kunnen vertellen welke instellingen ik daar moet hebben?
-
Dit zijn mijn settings, misschien heb je er wat aan.
10.0.0.4 is mijn esx host.
-
Sorry voor de late reactie, ik heb je settings vergeleken en had exact dezelfde, maar het werkt nog steeds niet
-
NFS traffic moet wel over een vmkernel netwerk, heb je die wel ?
http://www.vmadmin.co.uk/resources/35-esxserver/228-esxaddvmkernel-70622794
-
Zelfs dat heb ik.....
Wat heb je bij properties bij "vswitch0"?
-
Dit zijn de properties van het netwerk waar het overheen gaat.
-
RL600 , is het nog gelukt ?
-
Nee, het is nog niet gelukt....