Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM 5.2 => Topic gestart door: Rini op 17 januari 2016, 13:20:03
-
Beste forumleden,
Sinds enige tijd zit ik met het volgende probleem; Elke morgen krijg ik twee e-mailmeldingen dat mijn Synology eerder is uitgeschakeld en later weer is ingeschakeld. Dat kan wel kloppen want 's nachts laat ik de NAS uitschakelen.
Deze e-mailmeldingen wil ik niet elke dag ontvangen omdat ik dat zelf ook wel weet.
Ik denk dat ik alles heb uitgeschakeld wat er mee te maken kan hebben in het configuratiescherm. Alle meldingen. Toch blijf ik deze, intussen heel irritante, mails ontvangen.
Wie o wie heeft voor mij de oplossing? Hoe kan ik dit uitschakelen? Of moet ik contact met Synology opnemen?
Ik heb versie: DSM 5.2-5644 in een Synology 213j.
-
Als dat de enige meldingen zijn die je krijgt kan je natuurlijk overwegen om je wachtwoord van je mail te wijzigen.
Dan kan je nas natuurlijk niks meer versturen..Niet direct een oplossing maar je bent wel direct van je irritante mails af.
-
Hoi cyrus1977, Tja, dat is ook een oplossing.
Ik heb gelijk mijn e-mailadres veranderd. De mails worden nu doorgestuurd naar mijn Gmailaccount. Dat gebruik ik toch niet. Laat daar de boel maar vollopen.
En daarbij, Google is gek op veel informatie. Misschien kunnen ze hier iets mee. :lol:
Ik ga later nog wel op zoek naar een fatsoenlijke oplossing.
-
Ja dat zei ik al. Een echte oplossing is het niet. Ik kan je fout overigens niet repliceren...
Kan je wellicht screenshots posten zodat we wat meer kunnen zien.
-
Hoi Cyrus1977,
Het is nog niet opgelost maar het is nu een stuk rustiger want ik stuur de mails naar mijn gmailaccount waar ik verder niets mee doe.
Ik weet niet precies welke screenshots jij wilt hebben maar ik heb een shot van mijn gmail, van "meldingen" uit de nas en van de niet aangevinkte meldingen.
Misschien ziet iemand er iets aan maar, eerlijk gezegd, verwacht ik dat niet.
-
Kijk eens bij de instellingen rechtsboven op het bureaublad (2e icoontje) bij opties. Daar kan ook nog een e-mail adres staan.
-
Bedoel je deze?
Daar staat ook niets.
-
Heb je bij het tabblad push service niks ingevuld? Daar kan het ook nog zitten?
-
Nee. Daarom vind ik het zo raar. Ik heb echt alles uit staan.
-
Ik zie in je screenshots dat je geen melding krijgt dat je nas aan of uit is.
Maar melding dat je nas weer verbinding maakt met je xxx.synology. me account.
Ik kan nu niet op mijn laptop, maar dit kun je ergens anders uitschakelen volgens mij.
Ergens bij netwerk waar je je ddns instelt dacht ik....
-
Ik zie zo ook niet waarom het fout gaat. Zelf heb ik echter een vergelijkbaar probleem. Ik gebruik de "CMS-manager'. Deze heeft eigen e-mail meldingen die soms dubbel zijn van die welke de nas genereert. b.v. dat de backup klaar is.
CMS heeft echter geen optie om dit uit te zetten, dus heb ik in mijn mailprogramma een filter ingesteld die bepaalde e-mailtjes die in de inbox binnenkomen, direct weer wist. Ik zie ze dan ook niet verschijnen. (alleen in het mail-log)
-
Dit moet je dan uitzetten : Heartbeat
Zie afbeelding 1
Of bij je account ( https://account.synology.com/nl-nl )
Zie afbeelding 2
-
Hier had ik het helemaal niet gezocht. Ik weet wel dat ik bij een eerdere Synology nas dit wel uitgeschakeld had maar ik heb daar helemaal nooit meer aan gedacht.
Heel goed, Handige Harry, ik denk dat hier het probleem zit. Hartelijk dank voor al je hulp.
Ik laat over enkele dagen weten of het nu afgelopen is met de 'ongewenste' mails want dat moet ik natuurlijk eerst even afwachten.
-
Nu @Briolet nog
-
Voor mij is Synology bezig. Ik had er in oktober een bugmelding over gedaan. Hun antwoord was:
According to our developers, is it possible that you are using CMS self-joined (that means this CMS server is in fact also the client?)
If so, there is a known issue about this and it will be resolved in future updates. Please stay tuned.
If not the above, to look deeper into this issue, please follow the instructions below and provide the information requested for both client AND server, so that we can check your system from here.
En om eerlijk te zijn weet ik niet of dit intussen opgelost is. Doordat ik de mail automatisch delete, weet ik niet of die überhaupt nog verstuurd wordt. Ik zal dat filter maar eens uitschakelen. :P
EDIT (20-2-2016): Nog niet opgelost. CMS zend nog steeds de mailtjes die uit staan. Dus de mailfilter gaat weer aan.