Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM 6.2 => Topic gestart door: navanax op 27 september 2018, 20:40:53
-
hallo,
ik heb een DS2013J met 2 3T drives, raid0. (Raid0 omdat ik op een andere manier regelmatig een back-up back up neem op 1 of 2 plaatsen naargelang de data)
ik kon geen files meer schrijven of editeren en toen even gaan kijken en deze fout tegengekomen op disk 2. Als ik op het web zoek vindt ik omzeggens niets hierover. smart test : Normal, bad sector count 142! Heb nog een laatste 5T back up kunnen maken, ben enkele files kwijt. maar hoe verder?
-
Laat SMART-Informatie eens zien van HD2.
Denk dat je die HD2 moet vervangen.
-
info bijgevoegd
de 142 secotors zijn repaired, disk io volgens de test. Het is de FAT, disk allocation die stuk is...
alvast bedankt.
Benny
-
HD2 moet vervangen worden.
- Volume verwijderen (data weg)
- HD2 eruit
- Nieuwe HD erin
- HD2 toevoegen aan Storage Pool toevoegen
- Volume maken
- Data terugzetten.
Hierbij ga ik ervan uit, dat DSM op beide HD's staat (ondanks RAID0), zo niet, dan geheel opnieuw beginnen.
-
Getest, DSM staat op beide HD's.
Maar, procedure is:
- Volume verwijderen (data weg)
- Storage Pool verwijderen
- HD2 eruit
- Nieuwe HD erin
- Storage Pool maken
- Volume maken
- Data terugzetten.
-
Hartelijk bedankt voor het antwoord.. al had ik iets anders liever gehoord natuurlijk. lol.
de HD is nog onder garantie, dus die kan ik terugsturen. kan men een Raid0 maken met een 6TB en een 3TB. of moeten ze even groot zijn?
-
Ze hoeven niet even groot te zijn, in RAID0.
-
Nu je toch al je data kwijt bent zou ik als ik jouw was toch nog even nadenken of je wel weer een Raid 0 configuratie wilt gebruiken.
In een Nas heeft Raid 0 eigenlijk geen enkel nut, want de marginal performance verbetering doet er helemaal niet toe, want de performance wordt echt bepaalt door het netwerk dat behoorlijk wat trager is dan een disk.
Als je niet voor Raid 1 wilt gaan omdat je dat een hele disk aan ruimte kost kun je eigenlijk veel beter voor twee basic volumes gaan, dan ben je maar de helft van je data kwijt als je een disk crash hebt.
-
ik gebruik die vooral voor multimedia DLNA sharing naar TV, computer van de kinderen, Samsung Multiroom Wifi speakers, ... Back Up gebeurt wekeleijks naar verschillende drives. Critical stuff naar 3 andere locaties. 6TB data in raid(x) wordt een beetje duur...
Nas dient ook nog voor camera's, etc.
indien ik 2 x basic neem, kan dan ook alles te samen geshared worden? zie ik 1 of 2 diskstations op de TV? zie ik alles of enkel van 1 drive?
-
Je kunt twee locatie laten indexeren, dan zie je via dlna beiden.