Synology-Forum.nl

Firmware => Synology DSM BETA versies => Topic gestart door: Stephan296 op 24 oktober 2015, 09:13:47

Titel: DSM 6.0 diskactiviteit
Bericht door: Stephan296 op 24 oktober 2015, 09:13:47
Goedemorgen,

Sinds 6.0 heeft mijn nas standaard 50% diskactiviteit.
Hij is de hele dag "bezig" maar voert eigenlijk niets uit (tenminste niet wat ik kan verklaren)
Heeft iemand een idee hoe dit kan>
Ik ben naar btrfs gegaan qua indeling bij de installatie, maar dit kan er toch niets mee te maken hebben (lijkt mij)
NAS ook al een herstart gegeven maar gaat vrolijk weer verder.
Titel: Re: DSM 6.0 diskactiviteit
Bericht door: Briolet op 24 oktober 2015, 09:27:24
Kan het niet zijn dat hij op de achtergrond alle bestanden nog aan het indexeren is? DSM 6 heeft b.v. full text-search, dus dan moet hij op zijn minst alle tekstfiles op de nas inlezen en indexeren.
Titel: Re: DSM 6.0 diskactiviteit
Bericht door: Stephan296 op 24 oktober 2015, 09:28:58
Heb je enig idee welk proces dat is? Zodat ik dat in de gaten kan houden ;-) is dat ook uit te zetten btw?
Titel: Re: DSM 6.0 diskactiviteit
Bericht door: Briolet op 24 oktober 2015, 10:52:11
Ik had die functie nog niet bekeken maar alleen in de aankondiging gezien. Bij het opzoeken in FileStation zie ik dat die standaard uit staat, dus dat zal jouw diskactiviteit niet zijn..

In de help lees ik:

Citaat
Opmerking:
het maximum aantal geïndexeerde mappen is 1000.
Selecteert u Bestandsinhoud zoeken inschakelen bij File Station, kunt u bestandsinhoud van de geïndexeerde mappen doorzoeken.
Het hostvolume voor de geïndexeerde map moet meer dan 10 MB beschikbare ruimte hebben. Anders wordt de indexering onderbroken. Om de indexering te hervatten, moet u het volume uitbreiden en op Opnieuw indexeren klikken.
Indexeert u gelijktijdig een map en desbetreffende submappen, dan zal het systeem uitsluitend de submappen indexeren om systeembronnen te besparen.
Koppelt u geïndexeerde mappen op een Mac, dan kunnen Mac-gebruikers met Spotlight zoeken naar bestandsinhoud via AFP (Apple File Protocol).

Een beetje off-topic, maar ik lees dat dit indexeren op inhoud compatibel is met Spotlight op de mac. Dat betekend dat je de mac ook direct de indexfiles op de shares raadpleegt als je op inhoud zoekt. Top!
Titel: Re: DSM 6.0 diskactiviteit
Bericht door: mbuurman op 26 november 2015, 10:05:26
Ik had hier ook last van, continu activiteit van de hd's zonder enig aanwijsbare oorzaak. Na het deinstalleren van de MailPlus Server is het fenomeen verdwenen en is hij weer heerlijk rustig wanneer er niks gebeurt. (met dank aan een topic op het engelstalige forum.