Synology-Forum.nl
Synology Router => Synology Router => Topic gestart door: Jaguar1971 op 02 mei 2020, 15:58:29
-
Ik open deze topic om de optie XS4ALL in het IPTV menu weer werkend te krijgen. Immers de optie wordt aangeboden.
Op dit moment heb ik de RT2600ac en de MR2200ac aangeschaft. Nadat ik eerder een RT1900ac had.
Er is een optie in het IPTV menu voor XS4ALL, helaas werkt dat niet. Tevens heb ik geprobeerd middels de handmatige instellingen VLAN 4, 6 in te stellen. Echter dan valt de hele internet verbinding weg.
Daarnaast dient bij optie 60 de waarde IPTV_RG meegegeven te worden. Echter die is alleen beschikbaar bij de verbinding Automatic. En niet bij PPPoE. Ik zag dat eventueel via ssh dingen kunnen worden ingesteld. Wellicht een startup script. Voor de asus routers zijn die er ook. Echter die maken gebruik van programma robocfg. Die zit helaas niet op de synology.
Idealer komt er een nieuwe firmware, of heeft iemand anders ideeen?
-
Inderdaad is de functionaliteit veranderd van "achterliggend" de KPN implementatie van "routed mode".
Lees ook even terug de reactie die ik eerdere schreef.
https://www.synology-forum.nl/synology-router/synology-rt1900ac-router-icm-xs4all-iptv/msg279326/#msg279326
Het is overigens ook niet alleen de optie 60 implementatie (waarbij de waarde IPTV_RG moet worden meegegeven),
Maar eigenlijk meer nog een "121 (Classless Static Route Option) [RFC3442]" ondersteuning,
zodat de hele procedure kan vervallen waarbij je die IP-reeks 213.75.112.0 /21 zou moeten beschrijven.
Was van plan een ticket bij Synology in te sturen om aanpassing / aanvulling vanuit Synology van de profielen,
waarin ze dit achterliggend zouden kunnen regelen. Maar er eerlijk gezegd nog niet aan toe gekomen / opgepakt.
-
Hoi,
Ik had nog een ticket lopen. Vandaag nogmaals geantwoord wat het XS4All profiel inhield en aangegeven dat optie 60 en optie 121 moeten worden ingevuld. Ze vragen nu precies wat er nodig is, zodat ze dat door kunnen geven aan het ontwikkelteam.
Ik kan de tekst van de instellingen voor televisie XS4All (https://www.xs4all.nl/service/installeren/internet/instellingen-andere-modems/) vertalen, echter jij hebt meer kennis van zaken. Weet jij wat ik precies moet doorgeven?
-
Ik heb daar nu niet direct al a la minute tijd voor om me daarin verder te verdiepen.
Het is jou ticket wat loopt, dus probeer het eerst zelf.
-
Ikzelf gebruik nu een Edgerouter van Ubiquiti. De configuratie voor Xs4all is identiek aan de KPN configuratie. Ik heb gebruik gemaakt van deze handleiding om het te configureren: kriegsman.io (https://kriegsman.io/) . Als je de config doorleest zie je ook gelijk de specifieke settings die nodig zijn om ip tv werkend te krijgen, zoals de additionele dhcp parameter IPTV_RG, IGMP proxy, gebruikte vlans e.d. . Wellicht heb je er iets aan.
-
Bedankt.
Ik ben in gesprek met Synology. Zij willen hier wel mee helpen vanuit de ontwikkelafdeling. Ik heb de link naar hun doorgezet. Zal waarschijnlijk zeker helpen.