Synology-Forum.nl

Algemeen => The lounge => Topic gestart door: petje74 op 19 mei 2015, 12:56:17

Titel: hulp gezocht
Bericht door: petje74 op 19 mei 2015, 12:56:17
Hallo,

Ik wist niet precies waar ik dit deze hulp vraag moest plaatsen. Daarom maar even hier en als hij ergens anders moet dan hoor ik dat graag.

Ben nu al weken aan het worstelen en proberen (met verschillende keren hulp van hier) google en youtube enz. Maar ik kom niet waar ik wil komen met mijn NAS en de verschillende zaken.
Is er iemand die me bv wie teamviewer zou willen helpen met de verschillende zaken die ik wil inrichten in mijn NAS en thuis omgeving? Wil uiteraard alle zaken zelf kunnen, maar als ik mee kan kijken of met hulp de stappen kan doorlopen dan kan ik er zaken van leren voor de toekomst.
Ik weet welke zaken ik wil inregelen en kan vooraf alles doorgeven en wat ik reeds getracht heb te doen.

Alvast bedankt voor het lezen en nee blijf maar zoeken en proberen is ook een antwoord  ;)

gr
patrick
Titel: Re: hulp gezocht
Bericht door: Birdy op 19 mei 2015, 13:04:14
Advies: Geef eerst even aan wat precies de problemen zijn.
Titel: Re: hulp gezocht
Bericht door: petje74 op 19 mei 2015, 13:14:52
@ Birdy,

Bedankt voor het advies en zal kort omschrijven waar ik mee worstel en niet aan de praat krijg.

1:  FTP, hierin wil ik graag een map kunnen laten benaderen voor mijn ouders zodat ze bij mijn MP3 kunnen en bij de foto's van de klein kinderen die ik ze wil laten zien. volgens mij staan de poorten open maar via FTP kom ik niet op mijn NAS terecht
2: heb een WD tv Live. De films die op mijn NAS staan wil ik graag kunnen afspelen via de WD player, en gebruik kunnen maken van de covers en aanvullende informatie van de film of serie. hierin probeer ik mappen te delen enz. maar de WD player blijft zeggen dat er geen bestanden zijn.
3: het vanuit buitenshuis kunnen connecten met mijn NAS zodat ik via mijn Iphone mijn MP3's kan afspelen in mijn auto. Zelfde als bij punt 1

Dit zijn de belangrijkste zaken waar ik nu al maanden mee aan het worstelen ben om die goed te krijgen zodat ze ook werken.
tevens zullen we ondertussen ook verschillende zaken aangezet zijn in DSM die niet nodig zijn enz.

Gr
patrick

Gr
patrick
Titel: Re: hulp gezocht
Bericht door: Robert Koopman op 19 mei 2015, 13:58:50
1: daar heeft Synology toch DS Audio en DS Photo voor uitgevonden?
Waarom wil je dat persé met ftp doen? Maakt het nodeloos ingewikkeld.

3: met DS Audio werkt dit ook prima via 3G maar kost uiteraard wel data.
Titel: Re: hulp gezocht
Bericht door: davincent1969 op 19 mei 2015, 16:06:23
1. Ik neem aan dat je je ouders via internet wil laten browsen op je FTP server. Dan zal je niet alleen de poort moeten open zetten, maar ook in je router moeten vertellen waar de ftp-verzoeken naar toe moeten (namelijk het lokale IP van je NAS).
Nu staat, zeg maar, je voordeur open, maar de bezoeker weet niet in welke kamer hij moet zijn.

2. Rechtenprobleem? Heb geen ervaring met de WD live, maar als deze met een account moet aanmelden, dan kan je met dat account ook aanmelden met je PC en zie je wat de WD live ook zou moeten zien. Zie je niks, dan dus rechten controleren.

3. Ik zou dat beslist niet willen en heb me daarom er nooit in verdiept. De content voor onderweg staat fysiek op mijn mobiel.
Je moet best veel doen om dat allemaal mogelijk te maken. Uiteindelijk ben je toch afhankelijk van de kwaliteit van je 3/4G verbinding. Is je bereik slecht, dan stream je ook niet lekker, lijkt me. Maar ondertussen staat de boel wel open en zal 'men', bij constatering van die open service, je NAS proberen te benaderen. Dat alleen om naar stotterende liedjes te luisteren is mij wat te veel. (Ik heb maar 1Mbit upstream aan bandbreedte, vandaar stotterend).

Titel: Re: hulp gezocht
Bericht door: petje74 op 19 mei 2015, 16:25:04
Hoi,

1.Mijn ouders zullen inderdaad via internet/FTP gebruik maken van Filezila. Hiervan weten ze prima hoe het werkt.
Alleen in mijn beleving heb ik alle goed gedaan alleen als ik via hun PC wil inlogen dan krijg ik deze melding:
: Onveilige server, die geen FTP over TLS ondersteunt.
En dan kom ik er verder niet in.

Dus ergens heb ik nog iets niet goed staan

2. Dat verwacht ik ook, maar ik krijg niet gevonden waar ik iets nog niet goed heb staan in de aanmelding. De WD player ziet de schijf zeg maar, en dan wil ik daarop door klikken en dan geeft hij aan dat er geen content is. maar die staat er wel op. Via verkenner kan ik er wel bij komen en dan zie ik de test film wel staan. Dus hier verwacht ik ook dat er net nog iets niet goed staat.

3. heb je zeker een punt in, mijn data verbruik is zakelijk, dus geen probleem. En op mijn zakelijke telefoon wil ik geen prive spullen hebben staan om mogelijk gezeur te voorkomen met mijn werkgever. streamen is daarin tegen geen probleem voor ze
Titel: Re: hulp gezocht
Bericht door: davincent1969 op 22 mei 2015, 15:31:27
Citaat
1....alleen als ik via hun PC wil inlogen dan krijg ik deze melding:
: Onveilige server, die geen FTP over TLS ondersteunt.
En dan kom ik er verder niet in.
Heb je dat probleem niet vanaf je eigen kant (zo nee, dan zit het bij je ouders in filezilla).
Misschien heb je hier iets aan: https://www.sat4all.com/forums/topic/345667-filezilla-meldt-dat-mijn-installatie-ftp-over-tls-niet-ondersteunt/
Omdat nog niet duidelijk is waar het zit, kan je ook een andere FTP client proberen bij je ouders? Of via IE/Chrome/Firefox?
Citaat
2. (waarschijnlijk rechtenprobleem). Via verkenner kan ik er wel bij komen en dan zie ik de test film wel staan.
Kijk je met je eigen account of met het account wat je ook voor de WD gebruikt?
En rechten kunnen je flink dwars zitten. Heb zelf ook een keer "maar alles herzien" omdat ik te veel uitzonderingen kreeg en te weinig toegang. Andere mogelijkheid is dat je testfilm niet herkend wordt als afspeelbare content. Dat kan je snel uitsluiten door andere content (foto's, filmpjes gemaakt met verschillende codecs) bij te plaatsen en die proberen te bekijken.
Of met de WD in te loggen als admin/je eigen account. Zie je dan wel je content, dan is het zeker te weten een rechtenprobleem.
Citaat
3. heb je zeker een punt in, mijn data verbruik is zakelijk, dus geen probleem. En op mijn zakelijke telefoon wil ik geen prive spullen hebben staan om mogelijk gezeur te voorkomen met mijn werkgever. streamen is daarin tegen geen probleem voor ze
Duidelijk verhaal. Door gebrek aan ervaring kan ik alleen maar zeggen: veel succes!

Ik zou wel eerst zorgen dat je zeker bent dat je rechten geen belemmeringen zijn en alles proberen met het administratoraccount. Als dat werkt weet je zeker dat je je rechten moet controleren. Maar je reactie lezende schat ik in dat je dit wel geprobeerd hebt...

Gr. Vincent