Synology-Forum.nl

Algemeen => The lounge => Topic gestart door: Albel op 28 juli 2017, 11:50:55

Titel: Samsung tv instellen
Bericht door: Albel op 28 juli 2017, 11:50:55
Ik heb een perfecte verbinding met mijn vpn op de Nas. Als ik in windows10 de hotspot open en bij de vpn verbinding delen instel dat deze mag gebruikt worden door de hotspot dan werkt dit ook perfect op mijn gsm en tablet. Echter niet op mijn samsung tv. Ik zie bij de netwerkinstellingen wel mijn hotspot en kan deze ook aanklikken en het wachtwoord invoeren maar daar houd het op. Verbinding mislukt. Je kan de instellingen automatisch laten ophalen maar dit werkt dus niet. Als ik deze handmatig wil invoeren heb ik geen idee welke ip adressen dien ik in te voeren.  Alvast bedankt voor de helpers.
Titel: Re: Samsung tv instellen
Bericht door: Birdy op 28 juli 2017, 12:03:37
Citaat
Echter niet op mijn samsung tv.
Die netwerkinstellingen is toch puur een instelling op de Samsung TV ?
Of moet je dit doen in een DS app op de Samsung TV.
Titel: Re: Samsung tv instellen
Bericht door: Ben(V) op 28 juli 2017, 13:24:25
Je tv werkt waarschijnlijk via het DLNA protocol en dat is niet te routeren.
Kan dus alleen op je lan werken
Titel: Re: Samsung tv instellen
Bericht door: Albel op 29 juli 2017, 11:24:02
Bedankt voor je antwoord. Omdat ik niet erg op de hoogte ben van zulke zaken heb ik eerst wat opgezocht en kwam bij dit:

Wanneer je graag gebruik wilt maken van DLNA is er eigenlijk weinig nodig om het werkend te krijgen op de televisie. Wanneer je dus over een tablet of smartphone beschikt die over dit protocol beschikt moeten we er in ieder geval voor zorgen dat zowel de televisie als de smartphone binnen hetzelfde thuisnetwerk opgenomen zijn. Hiervoor is een tv met WiFi verbinding of vaste netwerk aansluitng nodig en moet er een mediaserver zijn geinstalleerd. Op tablets of smartphones is dit vaak standaard geinstalleerd en op Windows PC's is dit de Windows Media

Betekend dit dat als je een internetverbinding maakt met je vpn thuis, en je geen internet verbinding hebt op je locatie (dus enkel via vpn),  de tv dan toch behoord aan het netwerk op je locatie ? Hoe komt het dan dat je HotSpot verbinding via je windows10 pc wel zichtbaar is op de tv?
Titel: Re: Samsung tv instellen
Bericht door: Albel op 29 juli 2017, 11:39:04
Dit moet ik invoeren. Ik bedoel dus deze gegevens , niet de getoonde adressen
[attachimg=1]
Titel: Re: Samsung tv instellen
Bericht door: Birdy op 29 juli 2017, 11:44:58
Citaat
Ik zie bij de netwerkinstellingen wel mijn hotspot en kan deze ook aanklikken en het wachtwoord invoeren maar daar houd het op. Verbinding mislukt.
Die netwerkinstellingen, waar je het over hebt, is dus op je Samsung TV en die TV staat dan dus niet thuis ?

Even samengevat: je zit niet thuis maar, extern dus:

Windows PC > VPN > Thuis > toegang op LAN thuis.
Windows PC Hotspot aan <> Samsung TV

Op Samsung zie je de Hotspot echter, je logt aan op de Hotspot maar, na het ingeven van het wachtwoord van je Windows Hotspot, krijg je de melding "Verbinding mislukt".

Dus, het probleem zit tussen Windows Hotspot <> Samsung.

Naar mijn mening zou dit toch moeten kunnen en heeft het dus verder niets te maken met DLNA.

Het enige wat ik zou kunnen bedenken (omdat andere apparaten het gewoon doen) is, dat je Samsung geen Hotspot accepteert.
Misschien kun je dat navragen op een Samsung TV Forum ?
Titel: Re: Samsung tv instellen
Bericht door: Birdy op 29 juli 2017, 11:46:17
Nu ik je Samsung Foto (?) zie, dat heeft toch geen betrekking op het verbinden met Hotspot ?
Titel: Re: Samsung tv instellen
Bericht door: Albel op 30 juli 2017, 15:53:26
Inderdaad dat is de perfecte samenvatting van hoe het is. (Eerste bericht)
Wat de foto betreft dat is inderdaad de instellingen die op de tv dienen te gebeuren tenzij hij dit automatisch zou doen maar dat doet hij dus niet. Ik kan dus wel verbinding maken draadloos met de wifi hier (niet via hotspot) op de tv en bekabelt helemaal geen probleem. Als ik de hotspot aan zet zou ik verwachten dat deze de instellingen van mijn wifi hier overneemt (de vpn is niet ingeschakeld) maar dat is dus niet want ook dan krijg ik geen verbinding op de tv. In mijn router staat ingesteld dat de Dhcp adressen lopen van 192.168.2.1 tot 254. Als ik de hotspot op zet komt er bij mijn netwerkverbindingen een adapter bij (Wireless Lan adapter 14). Met configsys/all kan ik dan de gegevens opzoeken van deze verbinding. Daarin staat Ipv4 adress 192.168.137.1 (Preferred) en Dhcp enabled NO. Kan dit er iets mee te maken hebben ?
Titel: Re: Samsung tv instellen
Bericht door: Hofstede op 30 juli 2017, 16:49:22
Nog even hierop inhaken. Dat je met de Samsung TV niet kunt aankoppelen op de hotspot heeft niets met DLNA te maken maar is een probleem tussen PC en Samsung. Ik zou bijvoorbeeld kijken of de Samsung de WiFi protocollen die de hotspot aanbiedt ondersteund.
Maar als het dan uiteindelijk wel lukt gaat DLNA dus niet werken. Want DLNA werkt met broadcasts en dat werkt niet over een VPN.
Titel: Re: Samsung tv instellen
Bericht door: Hutje op 30 juli 2017, 18:21:18
Op je foto kies je voor een handmatige instelling.
Waarom niet gewoon automatisch je hotspot kiezen ?
Ziet je Samsung TV die hotspot dan niet ?
Titel: Re: Samsung tv instellen
Bericht door: Albel op 31 juli 2017, 10:35:53
Een automatische instelling werkt niet en daarom dacht ik het manueel in orde te kunnen krijgen, vandaar de foto. Het zal waarschijnlijk wel iets zijn tussen de pc en de tv. Als ik de hotspot instel deze te delen met de plaatselijke wifi werkt dit ook niet automatisch. Het is dus zaak eerst dit in orde te krijgen vooraleer ik probeer het dan weer via vpn te doen. Ik ga eens contact opnemen met samsung, als het niet mogelijk is dan hoef ik ook niet verder te zoeken. Alvast bedankt voor alle bereidwillige antwoorden.