Synology-Forum.nl
Algemeen => The lounge => Topic gestart door: Tien op 16 februari 2013, 19:02:06
-
Niet Synology gerelateerd
Aanleiding: laptop HD is vastgelopen. Data (backup+image) staat op de Synology dus ik overweeg drie opties:
- Chromebook kopen (249 dollar)
- Via internet een goedkope sata HD kopen (minder dan 35 euro - ik heb een backup image op de NAS)
- Een SSD drive kopen: is dat gewoon een kwestie van oude HD eruit en SSD erin en dan backup terugzetten (bijv via Acronis of andere software)??? Spreekt me in die zin wel aan dat de laptop daar sneller van wordt en nog wat langer mee kan.
dank
-
of een combi drive kopen, een combinatie van HD en SSD. SSD voor het snelle opstarten, en de HD voor de opslag(hoewel je voor de opslag natuurlijk de Synology hebt :wink: )
-
Een SSD kan gewoon de HD vervangen in een laptop.
Opstarten gaat inderdaad een stuk sneller.
Ik heb een aantal laptops waar twee schijven inkunnen.
SSD is opstart schijf plus OS, de tweede schijf is een gewone HD voor data.
-
dank je. Ik heb 1 plek voor een 2.5" drive in dat laptopding. Data staat op de NAS. Verder werk ik 'in the cloud'.
Herkent de bios zo'n SSD gewoon als primary C: zodat ik er alles op kan installeren (linux / windows)?
-
Een SSD wordt gewoon gezien als een HD.
Alleen een beetje sneller :wink:
Op oude systemen merk je het wat minder overigens.
En ik heb er al drie defect gehad. Dat was wel balen.
Werden wel meteen vervangen maar ik begon wel aan de levensduur te twijfelen.
Nu heb ik er 4 in gebruik, meer dan een jaar probleemloos.
-
Het is nu ook mijn derde HD in deze laptop (waar wel veel mee gesleept wordt overigens). Ik las dat er een beperking zit op het aantal keer schrijven op zoiets op een SSD? Ik pb je nog even over waar je ze gekocht hebt want garantie is wel belangrijk dus.
-
Hier dezelfde opstelling als bij Robert: SSD als opstart/OS schijf en een tweede schijf (de originele) als data schijf. Sinds november 2011 up and running in een nieuwe Asus, super snel en stabiel. Ik zou niet meer anders willen, zeker een aanrader!