Synology-Forum.nl
Packages => Officiële Packages => Video Station => Topic gestart door: Björn op 02 april 2013, 14:37:31
-
Synology wil graag de lijst met compatible DTV dongles uitbreiden en is op zoek naar hardware die geschikt is voor de Nederlandse markt. Is er toevallig al iemand van de forumleden die een DTV (T of C) dongle met smartcard reader in gebruik heeft icm. een Synology?
Eentje die nu níet werkt met Synology is ook interessant, want dan kan Synology hem misschien wel toevoegen.
-
Hoi Bjorn,
Ben al een tijdje bezig met DVB-T dongles op de Synology, maar dan met een losse smartcard reader (en met TVHeadend/Oscam).
Deze twee DVB-T dongles werken wanneer Videostation geinstaleerd is (DSM 4.2):
http://dx.com/p/dvb-t-digital-tv-usb-2-0-dongle-with-remote-controller-antenna-57201 (chip: ITE9135)
http://dx.com/p/dvb-t-digital-tv-usb-2-0-dongle-with-remote-28891 (chip: Afatech DVB-T 2)
Allebei twintuners en werken prima met Digitenne (NL1, 2, 3 en lokale omroep).
Om de Digitenne Smartcard werkend te krijgen, heb ik gexperimenteerd met deze smartcardreader: http://dx.com/p/usb-smart-card-reader-105cm-cable-66294
De reader wordt niet herkend. Ook niet met de pl2303.ko, usbserial.ko en ftdi_sio.ko kernel modules. Ik heb nog geen andere drivers of kernel modules gevonden/gecompileerd.
[ 86.870000] pl2303: Prolific PL2303 USB to serial adaptor driver
P: Vendor=058f ProdID=9540 Rev= 1.20
S: Manufacturer=Generic
S: Product=EMV Smartcard Reader
Voor jou wellicht ook interesant is dit lijstje:
http://dvblogic.com/en/products/synology-arm-marvel/dvblink-tvsource
Ben benieuwd naar de stappen van Synology! Zeker nu UPC de codering van het standaardpakket heeft afgehaald, zal een DVB-C ontvanger (zonder CAM module / smartcard reader) voor de Synology nu ook een optie zijn.
http://tweakers.net/nieuws/88097/upc-verhoogt-internetsnelheden-en-biedt-digitale-tv-ongecodeerd-aan.html
-
Hi Bjorn,
Ik heb twee DVB-T dongels met smartcard die beide niet werken op de synology
de Anysee E30 plus, vendor 04b4 861f
en de elgato eyeTV one
0fd9 003d
0fd9 003c
deze wordt ook door MACOSX ondersteund
Gr Eric
Edit: de anysee blijkt toch te werken het duurt alleen erg lang voordat een en ander herkend wordt en ook het scannen(met de NL instelling) duurde bij mij ca 20 minuten
-
Hallo,
Mijn Anysee E30Combo Plus werkt op mijn DS412+ met DSM4.2 in TVHeadend zowel in DVB-C als in DVB-T modus! De DVB_USB_Anysee.ko welke op de Synology staat ondersteunt als zowel DVB-C als DVB-T (tenminste, dat staat in de driver).
In VideoStation krijg ik hem in beide modus niet aan de praat ("Scannen mislukt. Controleer of u het juiste gebied heeft geselecteerd en de digitale tv kanalen goed ontvangt). Eddertje heeft de E30 in DVB-T modus wel aan de praat maar heeft het gebied op Duitsland ingesteld.
Dus als VideoStation een scan zou kunnen starten naar de DVB-C frequenties zou dat erg fijn zijn. Ik heb geprobeerd om zelf een 'gebied' configuratiebestand te maken in /volume1/@appstore/VideoStation/etc/synodvb_t maar dat is nog niet gelukt.
-
Hallo,
ik heb een WinTV-HVR-930c van Hauppauge. Helaas ik krijg het niet via DVB-C aan de praat. ik maak gebuirk van onder ander en sateliet schotel en van de analoge coax aansluiting. De sateliet converteer ik via een marmitek converter naar een analoog signaal. hiermee kan ik het signaal door de bestaande coax netwerk naar mijn synology transporteren.
ik wil wel meehelpen om te zorgen dat het draait op de synology. ik het een DS209+ met 2 x 2TB schijven.
groet,
Victor
-
Hoi Björn.
Ik heb een Elgato EyeTV One, eigenlijk speciaal gekocht voor de Synology NAS en deze is niet compatibel.
Zou dat wel erg graag willen. Hoop dat het gaat lukken.
-
Dag Björn,
Ik heb ook een Elgato EyeTV one. Graag ondersteuning hiervoor.
Rik
-
Hi,
Ik heb een Anysee E30 Combo Plus aangesloten op mijn Synology DS213 (DSM 4.3-3776).
Echter, zowel met Video Station als met TVHeadend kan ik geen kanalen zoeken.
Kan het zijn dat de drivers niet geladen zijn binnen de laatste DSM versie?
Of mis ik iets anders? Wie kan mij op weg helpen?
Thanks!
-
Ik heb niet kunnen vinden dat de Anysee E30 Combo Plus officiëel wordt ondersteund door Syno:
http://www.synology.com/support/faq_show.php?q_id=532&lang=nld (http://www.synology.com/support/faq_show.php?q_id=532&lang=nld)
(Bijgewerkt 2013-09-16)
Komt ook niet voor in User Reported Compatible DVB-T Sticks:
http://forum.synology.com/wiki/index.php/User_Reported_Compatible_DVB-T_Sticks (http://forum.synology.com/wiki/index.php/User_Reported_Compatible_DVB-T_Sticks)
(Deze lijst is wel oud: DSM 4.1).
-
:( Damn.. Heb ik die dan toch te snel gekocht..
Mijn doel is uiteindelijk om een DVB-C signaal (Ziggo) binnen de Syno NAS te verwerken en uiteindelijk op clients zoals XBMC weer te kunnen geven. Wat zou je zelf aanbevelen?
-
Ik zou zeggen, met de officiële Syno lijst bij Ziggo kijken of vragen ? Ziggo is nogal strikt v.w.b. ondersteuning.
-
Ben hier ook erg in geïnteresseerd. Heb nog niets gekocht omdat ik er maar niet achter kan komen wat ik zou moeten aanschaffen wat werkt in combinatie met Ziggo/synology 213+.
Ik maak voor ziggo gebruik van een CI+cam module in een Samsung BD-C8500. Overigens zit hier ook een optie in om te gebruiken als server. Waarbij je aan kan geven welke IP adressen toegang mogen hebben.
Ik vraag mij dus ook af of ik hier iets mee kan in combinatie met mijn Synology 213+?
Ik hoop dat iemand mij verder kan helpen.
-
Hi,
Ik heb een Anysee E30 Combo Plus aangesloten op mijn Synology DS213 (DSM 4.3-3776).
Echter, zowel met Video Station als met TVHeadend kan ik geen kanalen zoeken.
Kan het zijn dat de drivers niet geladen zijn binnen de laatste DSM versie?
Of mis ik iets anders? Wie kan mij op weg helpen?
Thanks!
Ik heb al enige tijd de E30TC draaien op mijn DS412+ , DSM 4.3 beta, i.c.m. TVHeadend op het DVB-C signaal van Caiway. Echter, dit signaal is niet gecodeerd, dus ik kan niet zeggen of decrypten gaat werken.
In Videostation werkt alleen de DVB-T ontvanger in de E30TC. Ook moet je de Anysee niet in een USB 3.0 poort stoppen.
En de opstartvolgorde moet zijn: eerst Videostation starten, dan TVHeadend. Bij een reboot gaat dat vaak mis. Als het goed is zie je in /dev/dvb een adapter0 verschijnen als de usb- en DVB drivers goed geladen zijn. Dan zou TVHeadend hem ook als device moeten zien.
-
Ben hier ook erg in geïnteresseerd. Heb nog niets gekocht omdat ik er maar niet achter kan komen wat ik zou moeten aanschaffen wat werkt in combinatie met Ziggo/synology 213+.
Ik maak voor ziggo gebruik van een CI+cam module in een Samsung BD-C8500. Overigens zit hier ook een optie in om te gebruiken als server. Waarbij je aan kan geven welke IP adressen toegang mogen hebben.
Ik vraag mij dus ook af of ik hier iets mee kan in combinatie met mijn Synology 213+?
Ik hoop dat iemand mij verder kan helpen.
Het feit dat je de Samsung eventueel als cardserver kan gebruiken vergroot de kans dat je het aan de praat krijgt.
Misschien kunnen deze topic je verder helpen:
http://www.sat4all.com/forums/topic/329926-synology-smargo/ (http://www.sat4all.com/forums/topic/329926-synology-smargo/)
http://www.sat4all.com/forums/topic/325821-oscam-op-synology-nas-werkend/ (http://www.sat4all.com/forums/topic/325821-oscam-op-synology-nas-werkend/)
-
Hallo,
Als het kan, maakt dan ook een oplossing voor de DVB-C. Deze is er helaas niet. Ik zou heel graag programma,s willen opnemen met mijn Nas
-
Hallo,
Als het kan, maakt dan ook een oplossing voor de DVB-C. Deze is er helaas niet. Ik zou heel graag programma,s willen opnemen met mijn Nas
Verklaar je nader? Bovenstaande links (welke doelen op TVHeadend icm Oscam) stellen dat ze een werkzame oplossing hebben. Ik neem al langere tijd vanaf DVB-C op, maar ik heb geen last van geencrypte kanalen.
-
Hallo,
Oké, dat is super. Voor zover ik weet was er alleen DVB-A en DVB-S ondersteunt. Hoe heb je dit werkend gekregen? Ik zou dit ook graag willen.
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
Ik heb trouwens UPC
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
Uit mijn aantekeningen:
Installatie TV Headend i.c.m. de Anysee E30TC op de Synology DS412+
1. In Package Center in de pakketbronnen Synocommunity toevoegen
2. TVHeadend installeren vanuit de Gemeenschap toepassingen. Opmerking: het Synology pakket Video Station moet reeds geïnstalleerd en gestart zijn vóór installatie van TVHeadend.
3. De webgui van TVHeadend opstarten via http://<ipadres>:9981
4. Op de tab Configuration de tabblad TV Adapters kiezen. Via het afrolmenu zijn twee adapters zichtbaar, Philips TDA10023 DVB-C voor de DVB-C ontvanger, en Zalink Zl 10353 DVB-T voor de DVB-T ontvanger.
Opmerking: als er geen adapters zichtbaar zijn kunnen de volgende stappen ondernomen worden
A. Controleer of DSM het USB device ziet als extern apparaat in Systeeminfo
B. Controleer of Video Station geïnstalleerd is, gestart is én de DTV functie geactiveerd is (er hoeven nog geen kanalen ingescand te zijn). Als dat het geval is, moet er in ieder geval één DVB adapter folder zichtbaar zijn in /dev/dvb (adapter0):
C. Het gebeurt nog wel eens dat TVHeadend start voordat Video Station gestart is en de adapter geïnitialiseerd heeft. Twee remedies:
a. Stop TVHeadend via Package Center
b. Reboot de Synology
c. Start TVHeadend via Package Center
Of
d. Start een Telnet sessie en log in met root
e. Geef het commando /var/packages/tvheadend/scripts/start-stop-status start
Het gebeurt regelmatig dat het lijkt alsof de adapter herkend wordt, dan kun je wel de Philips TDA10023 DVB-C kiezen bij TV adapters, maar de Ralink optie ontbreekt en onder ‘Hardware’ ontbreekt het pad en is geen frequentie zichtbaar. Volg dan opnieuw bovenstaande remedies.
5. Nadat de juiste adapter gekozen is op het middelste deel van het scherm Enabled en Autodetect muxes aantikken, en het network ID van de DVB-C provider invullen. Klik op Save.
6. Klik op Add DVB Network by Location, kies je provider, en klik op Add DVB Network
7. Als het goed is begint het scannen nu. Onder Hardware tab zou het pad naar /dev/dvb/adapter0 zichtbaar moeten zijn. Het aantal Muxes awaiting initial scan zou terug naar 0 moeten lopen, en het aantal Services loopt tegelijkertijd op. Klik voor de zekerheid op Save in het middelste scherm als er niets gebeurt.
8. Zodra het scannen klaar is komt de knop Map DVB Services to channels beschikbaar, Klik daar op. Als die stap succesvol is komen onder de Tab Services vele kanalen beschikbaar.
Het is mij diverse keren overkomen dat ik meerdere keren op Map DVB Services to channels moest klikken en dat het enige tijd duurde voordat alle kanalen er waren.
9. Via het tabblad Channels/EPG zijn de kanalen te bewerken. Via het nummer in de eerste kolom zijn ze te sorteren, het android programma TVHGuide houdt de sorteervolgorde aan die je in dit scherm vastlegt. Ook kan een URL naar station icons vastgelegd worden,
10. Leg in het tabblad Configuration, Recording vast waar je de opnames wilt opslaan, plus andere details. Via het post processor veld kun je opdrachten of scripts aanroepen na afloop van de opname, bijvoorbeeld synoindex –A %f om het opgenomen bestand direct in de catalogus van de mediaserver op te nemen.
11. Nu zou je via tabbladen Electronic Program Guide of Digital Video Recorder, of de Android app TVHGuide, opnames moeten kunnen maken en Live TV kunnen kijken via het netwerk.
Opmerking: bij mij zijn alle DVB-C kanalen ongecodeerd, ik weet niet of de ingebouwde kaartlezer in de E30TC functioneert.
-
@ peeweesyn
Hoe heb jij het opgelost dan? Hardware and package?
-
Sorry, ik denk dat we elkaar gekruist hebben.
Bedankt voor de uitleg.
-
Ik heb het doorgelezen en ik denk dat ik dat redt. Ik zit alleen met de aanschafprijs (€ 150). Die is wat hoog. Als het werkt dan is dat super alleen ik zit met hey risico dat het niet werkt. Ik heb een ds213+ en UPC als provider. Gaat het dan ook werken?
-
Als UPC ongecodeerde DVB-C uitzendt moet het wel gaan werken. Hou ook marktplaats in de gaten, daar wordt nog wel eens een E30TC aangeboden. Er staat er nu één voor 50 euro, maar dat is een rode, en die ontvangt volgens mij echt alleen maar DVB-T, dus let op het goede type.
De Anysee tuner was behoorlijk populair onder Windows 7 Mediacenter gebruikers.
Op de Synology lijkt de HDHomerun het meest gebruikt te worden, maar daar heb ik geen ervaring mee.
Ook de Sundtek (79 euro) zou het moeten doen: http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=3&t=18644&start=135#p207681 (http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=3&t=18644&start=135#p207681)
Lees ook eens
http://www.synology-forum.nl/video-station/wie-heeft-er-al-succes-met-dvb-c/ (http://www.synology-forum.nl/video-station/wie-heeft-er-al-succes-met-dvb-c/)
http://tweakers.net/productreview/82240/silicondust-hdhomerun-hdhr3-eu-dvb-t-c-combi.html (http://tweakers.net/productreview/82240/silicondust-hdhomerun-hdhr3-eu-dvb-t-c-combi.html)
Tip: kijk eerst of het TVHeadend package beschikbaar is voor jouw DS213+ (package bron Synocommunity toevoegen, kijken of TVHeadend verschijnt in de lijst, en installeren).
Het is een lastig karwei om het te installeren en aan de praat te krijgen, maar nu ik eenmaal achter de eigenaardigheden ben werkt het erg betrouwbaar (meer betrouwbaar dan mijn Windows Mediacenter)
-
Ik heb tv headend al geïnstalleerd en benaderd.
Goed idee om op internet te zoeken. Ik ga me ook eens verdiepen in die links die je posten
-
Ik ga er één aanschaffen
Hopelijk krijg ik hem aan de praat van het weekend!
-
Ik ga er één aanschaffen
Hopelijk krijg ik hem aan de praat van het weekend!
Succes :P Laat hier maar weten hoe het gaat. Ik weet niet of ik het hier al gezegd had, maar ik hoor van meerderen dat je niet de USB 3.0 poort moet gebruiken maar (een van de) USB 2.0 poorten.
-
Hallo Peeweesyn.
Ik krijg hem niet aan de gang.
Ik heb het stappenplan gevolgt, maar loop vast bij op de tab Configuration de tabblad TV Adapters kiezen.
Ik heb de vervolgstappen hierop gevolgt, maar geen resultaat.
Ik heb TV Headend opnieuw geinstalleerd met de anysee ingeplugt in de usb 2 poort.
Ik snap de stap niet van: "B. Controleer of Video Station geïnstalleerd is en gestart is. Als dat het geval is, moet er in ieder geval één DVB adapter folder zichtbaar zijn in /dev/dvb (adapter0"
Ik weet niet waar ik de folder moet vinden
TV station vraagt om de DTV dongle.
Kun je me helpen?
Groeten,
Rainman
-
A Ha, Videostation herkent de dongle in ieder geval niet, maar dat zal komen omdat hij niet in de compatibiliteitslijst staat (welke heb je gekocht?).
Met de adapter op /dev/dbv checken bedoel ik:
- log in met Telnet (gebruiker root, wachtwoord zelfde als admin)
- cd /dev
- cd dvb
- ls
en nu zou je minimaal een adapter0 moeten zien.
Probeer anders eens:
- Videostation uitschakelen
- TVHeadend ingeschakeld laten
- reboot
zie je nu een adapter0?
-
Ik heb dezelfde gekocht als jou, de Anysee E30TC
Ik weer niet hoe dat telnet werkt. Dat ga ik uitzoeken.
Bedankt zo ver. Ik laat weten wat de uitkomst van telnet is.
-
Ik heb gevonden hoe dat telnet werkt.
Heel simpel :lol:
Ik heb de commando's ingegeven zoals je had voorgeschreven.
Het enige wat ik steeds zie na een command is StoneCreek> (StoneCreek is me NAS naam)
en meer niet.
-
Ik heb het nog meerdere kerebn gedaan en nu zie ik in blauwe tekst adapter0, adapter1 en adapter2.
Ik ga nu kijken of de rest he nu ook doet!
-
Helaas :(
Ik zie geen verandering als hiervoor, met uitzondering dat dus in telnet de 3 adapters zichtbaar zijn
-
Ik heb video station opnieuw geinstaleerd, tvheadend opnieuw geinstaleerd.
Wat ik ook doe, ik krijg alleen in telnet de 3 adapters te zien nadat ik video staion heb gestopt en de DS opnieuw heb opgestart.
Ik krijg niet een adapter te zijn in de HTS Tvheadend pagina (ipadres nas :9981)
Kan het zijn dat ik een verkeerde versie van TVheadend heb? Oude / verkeerde instellingen in Video station, tv headend of ergens anders dan die twee programma's
Ik snap niet waarom de adapters niet verschijnen in telnet als video station gestart is
Mis ik misschien nog een package if iets degelijks?
-
Nee, je zou geen extra packages nodig moeten hebben.
Wel vreemd dat je drie adapters ziet, ik zie er maar één. Als ik in het pad /dev/dvb/adapter0 kijk, dan zie ik 5 bestanden:
- demux 0
- dvr0
- frontend0 (dat is de ene ontvanger, bijv dvb-c)
- frontend1 (en dat is de andere, bijv dvb-t)
- net 0
Kun je voor mij een test uitvoeren?
1. VideoStation stoppen én TV Headend stoppen, de Synology rebooten, zie je nu de adapter0 in Telnet?
2. Start nu VideoStation: zie je nog steeds adapter0?
3. Start nu TvHeadend, je zou nu toch echt twee adapters moeten kunnen selecteren.
(https://www.synology-forum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs21.postimg.org%2F9r904ssaf%2F2013_11_23_22_15_46_HTS_Tvheadend.jpg&hash=716348ea234678d08c3d3f348596f850ce02095a)
-
Ik heb een telnet gedaan voor ik begon (zie bijlage)
Daarna het ik Video station en tv headend uitgezet en de nas opnieuw opgestart
Weer telnet gedaan met hetzelfde resultaat als de bijlage
Daarna video station gestart. Toen was de dvb map leeg
Heb daarna TV headend gestart. Weer een telnet gedaan en weer dvb is leeg
Wat zou er toch zijn?
Iets wat jij wel geinstalleerd heb en ik niet wat toch ergens een relatie heeft met elkaar. Ik hoop dat ik de anysee niet voor niet heb gekocht
-
Hoi,
Laat me dit even uitzoeken. De adapter0 wordt blijkbaar verwijderd zodra VideoStation wordt gestart omdat VideoStation de adapter niet ondersteund. Mijn zwager had dat ook, maar op een gegeven moment bleef de adapter wel bestaan.
Eén tip ondertussen: wil je alle USB aansluitingen een keer proberen? (telkens een reboot tussendoor).
Laat TVHeadend nog even uitgeschakeld, het eerste doel is nu om adapter0 te laten blijven bestaan als VideoStation gestart wordt.
-
Hoi,
Geen punt, ik wil alles doen om je te helpen met het vinden van het probleem.
Ik heb hem nu in de USB front gehad bij allen voorgaande testen.
Ik ga ze testen
-
Hoi,
Ik heb alle 3 de poorten getest. Allemaal hetzelfde gedrag. Video station uit, dan zie ik 3 adapters. Video station gestart en dan zie ik geen adapter.
Bij al deze tests was TV Headend uit.
Groet,
-
Hoi,
Ik heb nog even navraag gedaan bij mijn zwager. Op zijn DS713+ bleef de adapter0 ineens wel aanwezig na starten van VideoStation toen hij de Anysee in de USB 2.0 poort stopte, dat is de poort aan de voorkant. Het kan toeval zijn, maar probeer toch maar om de Anysee om te pluggen, ook als VideoStation wel al gestart is.
Verder een aantal tests:
- je kunt controleren of de Anysee drivers geladen zijn door via Telnet het commando lsmod | grep dvb te geven
http://i.imgur.com/foZIX71.png (http://i.imgur.com/foZIX71.png)
- de drivers moeten staan in /lib/modules. Als je daar ls *dvb* doet zie je o.a. de anysee drivers langskomen. Wat interessant is is dat deze map dynamisch gevuld lijkt te worden: als VideoStation gestart is zie je de drivers wel, en anders niet.
- ooit heb ik deze instructie gevonden om de adapters0/1/2 zichtbaar te maken in TVHeadend, probeer dat ook maar. Baat het niet dan schaadt het niet.
chmod 755 /dev/dvb/adapter*
chmod 666 /dev/dvb/adapter*/*
chown root:users /dev/dvb/adapter*/*
-
Ik ben erg geïnteresseerd in opnemen van Ziggo / DVB-C met mijn Synology DS214 Play.
Ik heb sinds kort digitale tv met een interactiev CI+ kaart in mijn Samsung TV. Alleen kan ik nu niet opnemen als ik niet naar het programma kijk. Daar baal ik van :evil:, omdat ik met analoge tv icm een hd recorder dat wel gewoon kon doen.
Opnemen op mijn NAS lijkt me dus ideaal (dan kan ik het ook op afstand programmeren), maar kan nog geen uitsluitsel vinden over welke USB dongel met smartcard reader ik zou moeten kopen om het werkend op mijn DS214 Play te krijgen. :?:
-
Ik ben erg geïnteresseerd in opnemen van Ziggo / DVB-C met mijn Synology DS214 Play.
Ik heb sinds kort digitale tv met een interactiev CI+ kaart in mijn Samsung TV. Alleen kan ik nu niet opnemen als ik niet naar het programma kijk. Daar baal ik van :evil:, omdat ik met analoge tv icm een hd recorder dat wel gewoon kon doen.
Opnemen op mijn NAS lijkt me dus ideaal (dan kan ik het ook op afstand programmeren), maar kan nog geen uitsluitsel vinden over welke USB dongel met smartcard reader ik zou moeten kopen om het werkend op mijn DS214 Play te krijgen. :?:
Die USB Dongle is nog je minste probleem (maar al wel lastig, zoals Rainman ervaart), de encryptie van Ziggo maakt het lastig. Lees dit eens, als je dat kan volgen kun je een poging wagen: http://www.sat4all.com/forums/topic/325821-oscam-op-synology-nas-werkend/ (http://www.sat4all.com/forums/topic/325821-oscam-op-synology-nas-werkend/)
-
Men kan ook eens kijken naar DVBlogic. Daar werkt de TBS5680CI in combinatie met DVBlink.
http://forum.dvblogic.com/viewtopic.php?f=69&t=25183
-
Zo.... Het project 5 december is weer afgerond en nu weer tijd voor me eigen projecten :P.
Ik ga je post oppakken peeweesyn!
Ik laat van me weten
-
hoi peeweesyn,
Ik heb het commando " lsmod | grep dvb " uitgevoerd en ik zie de zaken staan als ik de png link. En ook alleen als video station in geladen.
Ik zie in de /lib/modules maar 1 anysee driver staan, namelijk de dvb-usb-anysee.ko. Meer niet.
Op de 3 comando die je onderaan je post heb gezet reageerd telnet met: No such file or directory
Het werkt wel als TV headend en Video station uitstaat, maar geen verschil.
Is er nog een volgorde waarin ik dit moet doen om te slagen?
-
hoi peeweesyn,
Ik heb het commando " lsmod | grep dvb " uitgevoerd en ik zie de zaken staan als ik de png link. En ook alleen als video station in geladen.
Ik zie in de /lib/modules maar 1 anysee driver staan, namelijk de dvb-usb-anysee.ko. Meer niet.
Op de 3 comando die je onderaan je post heb gezet reageerd telnet met: No such file or directory
Het werkt wel als TV headend en Video station uitstaat, maar geen verschil.
Is er nog een volgorde waarin ik dit moet doen om te slagen?
Hoi, welkom terug ;D
- in de map /lib/modules het commando ls | grep anysee geeft bij mij twee drivers:
dvb-usb-anysee.ko
rc-anysee.ko
Die laatste is voor remote control, zou niet echt nodig moeten zijn.
- de drie laatste commando's werken alleen op het moment dat in /dev/dvb de adapter(s) zichtbaar zijn, en in jouw geval is dat alleen als VideoStation en TVHeadend niet geladen zijn, dus je bevindingen kloppen, maar zijn niet zoals we het willen hebben.
1. Het zou zo moeten zijn dat je, als je de Synology reboot en alleen VideoStation gestart hebt, de adapter0 in /dev/dvb zichtbaar moet blijven
2. Daarna zou je TVHeadend moeten kunnen starten, adapter0 moet dan aanwezig blijven, en in TVHeadend moet je 2 adapters kunnen kiezen.
Ik weet eerlijk gezegd niet meer wat je er nu nog aan kan doen. Ik kan alleen maar adviseren om nogmaals de Anysee in de USB 2.0 poort te pluggen, desnoods expirementeren met inpluggen voordat je reboot, of pas er na als VideoStation al gestart is.
Het enige wat nu nog afwijkt tov mijn situatie en die van mijn zwager is dat we eerst enige tijd in VideoStation met een DVB-T dongle gewerkt hebben. VideoStation heeft dus één keer kanalen gescand en we hebben er tv mee gekeken. Ik hoop niet dat dit een essentiële eerste stap is voordat je de Anysee kan gebruiken icm TVHeadend, want dan heb je tijdelijk een DTV dongle nodig die door Videostation gebruikt wordt. Nu ik dit zo typ, heb je de DTV optie geactiveerd in VideStation (tabblad Instellingen, tab DTV)?
-
Wat heeft jou zwager nog meer geïnstalleerd of geïnstalleerd gehad toen hij dit werkend had gekregen?
Ik zal dat vinkje opzoeken
Gr,
Rainman
-
We hebben allebei een tijdje met een Cinergy Diversity XS DVB-T stick gewerkt. Om die in VideoStation te gebruiken moesten we in VideoStation de DTV functie activeren, en hoe langer ik er over denk, hoe meer ik denk dat dat vinkje nodig is om de DVB drivers geladen te laten blijven als VideoStation start. Verder is er niets wat we extra gedaan hebben tov wat jij nu gedaan hebt. Fingers crossed ....
-
Hallo Rainman,
Ik heb iets gevonden wat je misschien kan helpen. Het betreft een aanpassing aan het startscript van Tvheadend waardoor VideoStation niet meer gestart hoeft te zijn om TVHeadend te laten werken. De aanpassing aan het startscript zorgt er voor dat de DVB modules geladen worden zonder dat VideoStation gestart is. Je hebt dan ook niet het probleem dat VideoStation je adapter0 er uitknikkert als ie start :-).
Dus VideoStation stoppen en /var/packages/tvheadend/scripts/start-stop-status als volgt aanpassen en dan rebooten:
#!/bin/sh
# Package
PACKAGE="tvheadend"
DNAME="Tvheadend"
VIDEO_PACKAGE_DIR="/var/packages/VideoStation"
# Others
INSTALL_DIR="/usr/local/${PACKAGE}"
PATH="${INSTALL_DIR}/bin:/usr/local/bin:/bin:/usr/bin:/usr/syno/bin"
USER="tvheadend"
TVHEADEND="${INSTALL_DIR}/bin/tvheadend"
PID_FILE="${INSTALL_DIR}/var/tvheadend.pid"
start_daemon ()
{
echo DVB modules laden ...
[ -e "${VIDEO_PACKAGE_DIR}/target/scripts/DVB_Admin.sh" ] && ${VIDEO_PACK
AGE_DIR}/target/scripts/DVB_Admin.sh "start" "${VIDEO_PACKAGE_DIR}"
Starting ${DNAME} ...
${TVHEADEND} -f -u ${USER} -c ${INSTALL_DIR}/var -p ${PID_FILE}
}
stop_daemon ()
{
kill `cat ${PID_FILE}`
wait_for_status 1 20
rm -f ${PID_FILE}
[ -e "${VIDEO_PACKAGE_DIR}/target/scripts/DVB_Admin.sh" ] && ${VIDEO_PACKAGE_DIR
}/target/scripts/DVB_Admin.sh "stop" "${VIDEO_PACKAGE_DIR}"
}
daemon_status ()
{
if [ -f ${PID_FILE} ] && [ -d /proc/`cat ${PID_FILE}` ]; then
return
fi
return 1
}
wait_for_status ()
{
counter=$2
while [ ${counter} -gt 0 ]; do
daemon_status
[ $? -eq $1 ] && break
let counter=counter-1
sleep 1
done
}
case $1 in
start)
if daemon_status; then
echo ${DNAME} is already running
exit 0
else
echo Starting ${DNAME} ...
start_daemon
exit $?
fi
;;
stop)
if daemon_status; then
echo Stopping ${DNAME} ...
stop_daemon
exit $?
else
echo ${DNAME} is not running
exit 0
fi
;;
restart)
stop_daemon
start_daemon
exit $?
;;
status)
if daemon_status; then
echo ${DNAME} is running
exit 0
else
echo ${DNAME} is not running
exit 1
fi
;;
*)
exit 1
;;
esac
-
Oké,
Ik ga van het weekend weer er mee verder. Ziet er wel ingewikkeld uit. Hoe moet ik dit doen? Alles vervangen?
-
Hoi Rainman,
Ja, je kunt de complete inhoud vervangen, de code in de vorige post is compleet. Voor de zekerheid even een kopie maken van start-stop-status
-
Ik heb het vinkje van dvb aan en driver blijven nu zichtbaar in telnet (/Dev/dvb ) als videostation en tvheadend draaien, maar kan nog steeds geen adapter selecter in tvheadend.
Ik wou nu beginnen aan dat stukje start-stop-status te vervangen, maar hoe kom je bij die file?
Groeten,
Rainman
-
Hallo Rainmain, almost there :-)
Als de dvb adapter zichtbaar blijft na starten VideoStation, dan zou mijn eerste advies zijn:
- start Videostation en stop TvHeadend
- reboot
- even wachten tot VideoStation gestart is
- start TVHeadend
dan moet het echt lukken.
Het opstartscript aanpassen:
1. telnet naar je Diskstation (inloggen met 'root')
2. cd /var/packages/tvheadend/scripts/
3. doe het commando 'ls' en kijk of je het script start-stop-status ziet
4. eerst een kopietje: cp /var/packages/tvheadend/scripts/start-stop-status /var/packages/tvheadend/scripts/start-stop-status.bak
5. vi /var/packages/tvheadend/scripts/start-stop-status
6. geef een 'i' op het toetsenbord
7. verwijder alle regels uit het bestand (in het opdrachtpromptvenster kun je ook tekst selecteren door rechts-klik, kopieren, en Enter te geven als je alles geselecteerd hebt. druk daarna op Del
8. kopieer de code hierboven (rechts-klik, plakken in het opdrachtspromt venster)
9. geef de volgende toetsaanslagen in; esc :wq
10. je komt weer op de opdrachtprompt, geef cat start-stop-status om de inhoud te checken
11. schakel Videostation package uit
12. Reboot
13. fingers crossed, start TvHeadend op <ip-adres>:9981 en hoop vurig dat je de dvb adapter(s) Philips en Ralink ziet.
-
Helaas het werkt niet :'( :'(
He goede nieuws is dat de adapter nu wel blijven staan als video station aan staat.
Wat heb ik nu gedaan:
Anysee zit in de front usb poort
TV headend stop gezet.
Video station draaide al.
DS opnieuw opgestart en wachten tot video station draaide
Tv headend gestart.
Gewachten en toen ingelogd op TVheadend. (pic1)
Geen adaprters.
Ik ging nu kijken of de driver zijn geladen Ik starte een nieuwe telnet sesie en
keek in de /lib/ modules of ik de driver zag staan . Geen drivers (pic2)
Hoe kan nu in één keer er geen drivers meer staan?? Voorheen stonden ze er wel (zie vorige posts)
Deed daarna toch een ls | grep anysee en dvb, voor de zekerheid, maar geen resultaat (pic3)
Toen een nieuwe telnet sesie gestart en naar adapters gekeken. Adapter zijn aanwezig. (pic4)
We zijn een stapje verder
Ik heb geprobeerd het script er in te kopieren met de stappenplan (waarvoor dank :))
Er is toch iets niet goed gegaan met het script want tvheadend starte niet meer. Heb de .bak terug gekopieerd en het werkte wel.
Ik zal wel iets niet goed doen, maar ik weet niet wat :oops:
Wat nu? de optie lopen een beetje op :'(
-
Inmiddels heb ik de Anysee goed werkend op mijn Synology. NL 1 in HD werkt uitstekend.
Maar ik krijg het nog niet voor elkaar om de gecrypte zenders te bekijken.
OScam heb ik inmiddels geinstalleerd, kan iemand me helpen aan wat config settings?
-
Ben helemaal niet thuis in deze maar heb wel wat gegoogled, misschien deze doornemen ?
http://www.sat4all.com/forums/topic/325821-oscam-op-synology-nas-werkend/page-3
-
Ik heb me helemaal suf gegoocheld.
Wellicht dat het te maken heeft met de tuner (Anysee e30 plus) maar ik krijg steeds onderstaande meldingen in het log.
tty/USB0 tm 3 geprobeerd zonder resultaat.
Hopelijk heeft iemand een tip!?
2014/07/08 14:39:44 0 s loadbalancer: can't read from file /tmp/.oscam/stat
2014/07/08 14:39:44 0 s waiting for local card init
2014/07/08 14:39:44 72EC40 r ziggo [mouse] ERROR: Opening device /dev/ttyUSB3 (errno=2 No such file or directory)
2014/07/08 14:39:44 72EC40 r ziggo [mouse] Cannot open device: /dev/ttyUSB3
2014/07/08 14:39:44 240008C0 h webif: decompressed 149175 bytes back into 354460 bytes
2014/07/08 14:39:44 240008C0 h HTTP Server running. ip=0.0.0.0 port=83
-
http://www.digital-eliteboard.com/showthread.php?180234-ERROR-opening-device-dev-ttyUSB0 ?
-
Bedankt, maar die had ik gevonden. Helaas nog geen oplossing.
-
Op een synology hoort het volgens mij /dev/usb/ttyUSB3 te zijn?
Even via ssh checken of /dev/ttyUSB3 bestaat.
-
cd usb
dir
helaas niet dus.
crw-r--r-- 1 root root 180, 96 Mar 23 2006 hiddev0
crw-r--r-- 1 root root 180, 97 Mar 20 2007 hiddev1
crw-r--r-- 1 root root 180, 106 Oct 14 2009 hiddev10
crw-r--r-- 1 root root 180, 107 Oct 14 2009 hiddev11
crw-r--r-- 1 root root 180, 108 Oct 14 2009 hiddev12
crw-r--r-- 1 root root 180, 109 Oct 14 2009 hiddev13
crw-r--r-- 1 root root 180, 110 Oct 14 2009 hiddev14
crw-r--r-- 1 root root 180, 111 Oct 14 2009 hiddev15
crw-r--r-- 1 root root 180, 98 Mar 20 2007 hiddev2
crw-r--r-- 1 root root 180, 99 Mar 20 2007 hiddev3
crw-r--r-- 1 root root 180, 100 Mar 20 2007 hiddev4
crw-r--r-- 1 root root 180, 101 Mar 20 2007 hiddev5
crw-r--r-- 1 root root 180, 102 Oct 14 2009 hiddev6
crw-r--r-- 1 root root 180, 103 Oct 14 2009 hiddev7
crw-r--r-- 1 root root 180, 104 Oct 14 2009 hiddev8
crw-r--r-- 1 root root 180, 105 Oct 14 2009 hiddev9
crw-rw---- 1 root lp 180, 0 Nov 13 2003 lp0
crw-rw---- 1 root lp 180, 1 Oct 4 2008 lp1
-
vind je /dev/ttyUSB3 ook niet? Zo nee, dan zijn de drivers niet geladen
Doe eens lsmod | grep usb en kijk of usbserial, en de dvb drivers geladen zijn?
~ # lsmod | grep usb
snd_usb_hiface 8457 0
snd_usb_audio 93835 0
snd_pcm 70313 3 snd_usb_hiface,snd_pcm_oss,snd_usb_audio
snd_hwdep 5788 1 snd_usb_audio
snd_usbmidi_lib 17752 1 snd_usb_audio
snd_rawmidi 17385 1 snd_usbmidi_lib
snd 47218 10 snd_usb_hiface,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_usb
_audio,snd_pcm,snd_timer,snd_hwdep,snd_usbmidi_lib,snd_rawmidi,snd_seq_device
dvb_usb_anysee 11580 15
dvb_usb_v2 12330 1 dvb_usb_anysee
dvb_core 84406 3 dvb_usb_anysee,cxd2820r,dvb_usb_v2
usbip 16010 0
usbip_common_mod 12917 1 usbip
usbserial 27796 6 pl2303,ftdi_sio
usbhid 25083 0
hid 52146 1 usbhid
usblp 10475 0
usb_storage 45423 1
usbcore 159518 18 pl2303,snd_usb_hiface,snd_usb_audio,snd_usbmidi_
lib,dvb_usb_anysee,dvb_usb_v2,usbip,ftdi_sio,usbserial,usbhid,usblp,usb_storage,
uhci_hcd,etxhci_hcd,xhci_hcd,ehci_hcd
usb_common 826 1 usbcore
-
zover ik kan beoordelen zijn de drivers wel geladen...
xxxxxxx> /dev/ttyUSB0
-ash: /dev/ttyUSB0: Permission denied
xxxxxxxl> lsmod | grep usb
snd_usb_hiface 8457 0
snd_usb_audio 93835 0
snd_pcm 70313 3 snd_usb_hiface,snd_pcm_oss,snd_usb_audio
snd_hwdep 5788 1 snd_usb_audio
snd_usbmidi_lib 17752 1 snd_usb_audio
snd_rawmidi 17385 1 snd_usbmidi_lib
snd 47218 10 snd_usb_hiface,snd_pcm_oss,snd_mixer_oss,snd_usb _audio,snd_pcm,snd_timer,snd_hwdep,snd_usbmidi_lib,snd_rawmidi,snd_seq_device
dvb_usb_anysee 11580 24
dvb_usb_v2 12330 1 dvb_usb_anysee
dvb_core 84406 3 dvb_usb_anysee,cxd2820r,dvb_usb_v2
usbhid 25083 0
hid 52146 1 usbhid
usblp 10475 0
usb_storage 45423 0
usbcore 159518 13 snd_usb_hiface,snd_usb_audio,snd_usbmidi_lib,dvb _usb_anysee,dvb_usb_v2,usbhid,usblp,usb_storage,uhci_hcd,etxhci_hcd,xhci_hcd,ehc i_hcd
usb_common 826 1 usbcore
xxxxxxl>
-
En is /dev/ttyUSB3 er?
ls /dev/tty*
-
Nee, alleen usb0 is er ( /dev/ttyUSB0)
Maar krijg ik een permission denied.
-
is dat niet gewoon zo omdat de Anysee (de tuner) zelf een ingebouwde kaartlezer heeft?