Synology-Forum.nl
Packages => Officiële Packages => Video Station => Topic gestart door: Erwin1 op 27 juli 2014, 13:11:42
-
Hoi allemaal,
Ik heb zojuist een aantal series toegevoegd aan m'n video map, maar wanneer deze geïndexeerd worden gaat het fout. Niet de juiste titels + afbeeldingen komen te voorschijn. Heb toen maar handmatige geïndexeerd, en dat leek op de pc te werken.
Wanneer ik daarna de Ipad erbij pak en DS video app open, zie ik dat de series nog met de oude gegevens staan...
Hoe kan dat? Wanneer ik via de PC de juiste link aanwijs moet dat toch overal gelijk zijn.
Video's die ik later heb toegevoegd na de handmatige indexatie komen wel goed te voorschijn, dus er is wel degelijk verbinding.
Ik ben erachter gekomen dat wanneer video's onjuist zijn geïndexeerd DS video ze ook niet afspeelt (ook niet via VLC) dus het is wel fijn als ze goed staan..
Wie kan me helpen.
-
Indexeren kost tijd. Je moet overtuigd zijn dat de indexering volledig is afgerond voordat je nieuwe films kunt afspelen. Verder denk ik dat je mobiele apparaten wel even de gelegenheid moet geven de aanvullende data via WiFi op te halen en de cache op het mobiele apparaat zich te laten herstellen. Als het al met al dan nog niet werkt, misschien 's avonds / 's nachts een keer de indexering volledig opnieuw laten opbouwen.
Ben je er tevens van bewust dat de data van films wel eens corrupt kan zijn. Dan is een juiste indexering niet goed mogelijk. Dus overtuig je er van dat film-data correct, volledig en zonder fouten is.
-
Maar wanneer ik opnieuw ga indexeren, worden de films die ik handmatig van info heb voorzien uitgesloten van indexatie.
Gisterenavond heb ik de gegevens aangevuld, en vanochtend was er nog geen resultaat te zien op de app's. Als ik ze de tijd moet geven moet ik de app dan open laten staan? Of doen ze dat ook in de black?