Synology-Forum.nl

Packages => Officiƫle Packages => Video Station => Topic gestart door: marchelloh op 13 september 2014, 08:53:30

Titel: metadata wordt niet gevonden op internet
Bericht door: marchelloh op 13 september 2014, 08:53:30
Hi guys,

Ik heb mijn DS214play up & running en ik heb diverse films van DVD geript naar videoformaat (H.264 + AAC codecs), bestand is opgeslagen als MP4. De films zijn prima af te spelen via de file manager en werken ook op mijn PS3 en smart TV.

Ik wil nu DS Video inrichten. Mappen geselecteerd, geindexeerd en nu wil ik de metadata van internet halen. Dit lukt niet, als ik zoek op de titel van de film gaat de DS214play eindeloos zoeken op internet en geeft dan telkens de volgende foutmelding:

Systeemgebeurtenis
Muziek of video's worden niet afgespeeld of juist weergegeven omdat de gegeven codec niet werd geactiveerd. Controleer uw internetverbinding.

Mijn internetverbinding is prima.

Iemand enig idee wat ik kan doen?
Titel: Re: metadata wordt niet gevonden op internet
Bericht door: Ben(V) op 13 september 2014, 10:12:15
Even wat onduidelijkhheden wegwerken.

Je zegt ik ga DS video inrichten. Ik neem aan dat je Video Station bedoelt?
DS video draait niet op je NAS maar op android of iphone/ipad.

Je meld een systeem gebeurtenis dat de video's niet afgespeeld of juist weergegeven worden, terwijl je begint met te vertellen dat alles prima wordt afgespeeld. Wat is het nu?

Verder is het bekend dat de metadata search van video station niet al te best is.
Uitzetten is geen optie, maar je kunt wel je video folder aanmerken als "home Movies" dan gaat hij niet naar metadata zoeken.

Zie dit forum topic op het Engelstalig forum.
http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=222&t=85425&p=323055#p323055
Titel: Re: metadata wordt niet gevonden op internet
Bericht door: marchelloh op 13 september 2014, 12:28:41
Hi Ben,

dank je voor het antwoord. Wat betreft de onduidelijkheden:
1) het gaat inderdaad om videostation niet om DS Video.
2) de melding doet zich alleen voor in het OS van het NAS als ik zoek naar metadata van een bepaalde film.

Dus: ik kan de films prima afspelen op alle apparaten die ik in huis heb. Ps3, Philips Smart TV, iphone, android tablet etc. Zodra ik in videostation naar metadata laat zoeken bij een specifieke film, dan krijg ik de foutmelding. De foutmelding herhaalt zich ongeveer elke 2 minuten en stopt zodra ik het zoeken naar metadata afbreek.

Mag ik vragen wat de specifieke problemen zijn met 'Verder is het bekend dat de metadata search van video station niet al te best is.' Ik ben er zelf niet bekend mee.

Ik zal de link naar het engelstalige forum goed bestuderen!

Dank voor je reactie.

Titel: Re: metadata wordt niet gevonden op internet
Bericht door: Ben(V) op 13 september 2014, 12:37:18
Die metadata search komt vaak met geen of verkeerde informatie.
De search engine die Synology gebruikt is dus niet al te best als het op beoordelen van de title tegen de informatie die uit IMDB komt.
Hij gebruikt IMDB voor het ophalen van metadata.

Uiteraard is een en ander ook afhankelijk van hoe goed de titel van je videofile overeenkomt met de formele titel in IMDB.
Titel: Re: metadata wordt niet gevonden op internet
Bericht door: marchelloh op 13 september 2014, 13:05:32
Het probleem op ouderwetse wijze opgelost.

Modem aan & uit. DS214play aan en uit. Alles werkt

 :lol: