Synology-Forum.nl
Packages => Officiƫle Packages => VPN Server => Topic gestart door: dolphs op 29 juni 2016, 07:32:03
-
Hallo medehobbyisten, ik heb "thuis" een fritzbox 7490 direct op het VDSL2 netwerk hangen en middels VPN wil ik die remote verbinden naar een " fiber optic " modem (Huawei). Mijn hoop is dat ik met een Synology NAS ( oog gevallen op DS416slim ) een ( permanente ) VPN verbinding kan opzetten tussen fritzbox en ds416slim. Echter wordt IPSEC inmiddels ondersteund in de Synology ?
-
https://www.synology.com/nl-nl/knowledgebase/DSM/help/VPNCenter/vpn_setup
Even googlen of bij synology op de site kijken en je had het geweten.
-
Bedankt voor de reactie - Echter ik kan niet vaststellen dat dat daadwerkelijk werkt adhv dit (https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?t=104774) topic.
Ik citeer:
" Synology VPN Server supports only PPTP, OpenVPN and L2TP/IPSec (L2TP over IPSec).
Fritzbox on the other hand uses only IPSec.
IPSec and L2TP/IPSec are not compatible. "
Mogelijk dat met OS6.52 ( fritz ) en DSM6.x daar verandering in is gekomen.
Ik ben helaas niet in de gelegenheid dat te testen, dus het zou pijnlijk zijn om tot de concl. te komen dat het NIET werkt.
Vandaar mijn post in dit forum
-
Ik ben helaas niet in de gelegenheid dat te testen
Heb je dan geen NAS (meer) ?
-
Voor zover ik weet doet DSM niet aan IPSEC.
OpenVPN met alternatieve software op de Fritzbox, Freetz, kan schijnbaar wel, moet men wel mogen/willen/kunnen.
Google:
http://freetz.org
http://freetz.org/wiki/packages/openvpn
http://freetz.org/wiki/help/howtos
-
Ik zou inderdaad als alternatief OpenVPN kunnen compilen aan freetz, maar nog even niet die route bewanden.
Gebruik de freetz addon overigens al geruime tijd, wereld open ( en ook dicht ). dank