Synology-Forum.nl

Overige software => Web Station => Topic gestart door: Snipes op 18 oktober 2016, 00:16:09

Titel: PHP, MVC en document root
Bericht door: Snipes op 18 oktober 2016, 00:16:09
Ik wil gaan beginnen met PHP en MVC, zoals in dit filmpje (https://www.youtube.com/watch?v=BYUTjrpBvU4&) wordt uitgelegd.

Er wordt hier (https://youtu.be/BYUTjrpBvU4?t=15m12s) uitgelegd dat er een aantal bestanden buiten de document root gezet moeten worden, zodat deze niet via het web bereikbaar zijn. Hiervoor moet de document root dus niet op "/" zitten (in mijn geval "/web"), maar op "/public" (dus in mijn geval op "/web/public").

Maar in mijn "/web" folder heb ik op dit moment ook phpMyadmin en Baikal staan. Als ik de document root verander, dan zullen deze waarschijnlijk niet meer werken. Kan ik ze dan gewoon naar "/web/public_html" verplaatsen? Of maak ik daarmee dingen kapot?
Titel: Re: PHP, MVC en document root
Bericht door: Wyodor op 18 oktober 2016, 12:54:04
Buiten de root betekent buiten de web map omdat web standaard de root is.

Public in de web map is dus niet buiten de root maar in de root.

Mappen als Photos, Videos, Homes en dergelijke zijn buiten the root van de webserver. Je kan daar een map aanmaken voor al je geheime bestanden en wachtwoorden.

Wat wel kan is de public map in de web map gebruiken voor een virtual host. Dan is public the root en alles daarbuiten derhalve buiten de root. Wat weer de inhoud van de web map kan zijn wat weer niet buiten de root van web is.

Het beste is ook om niet iets op te lossen door een ander probleem te creeren.

Dus geen mappen en bestanden verplaatsen die niks met het probleem hebben te maken. Want daar komen dan geheid traantjes van. En dit forum is geen correlatie.
Titel: Re: PHP, MVC en document root
Bericht door: Snipes op 18 oktober 2016, 18:18:19
Dank Wyodor.

Ik ga de bestanden die niet bereikbaar mogen zijn, dan maar in een aparte map buiten "/web" zetten, want dat lijkt me het makkelijkst en ik wil geen trauma's oplopen.

- Edit -
Ik heb besloten om de site maar in mijn personal folder te zetten (<username>/www). Ik heb ook een <username>/www_private aangemaakt, waar ik dan de rest van de files in zet.
Dit omdat je via "/web" niet in de bovenliggende folders kan lezen. Of ben ik dan iets vergeten in te stellen?
Titel: Re: PHP, MVC en document root
Bericht door: Snipes op 20 oktober 2016, 00:42:47
Ik heb in de "/home/<user>" folder een "www_private" folder aangemaakt.
Ik kan nu de tutorial die ik in mijn startpost heb gelinkt volgen.
Alleen als er een pagina opgevraagd wordt die niet bestaat, geeft ie niet de melding die er in de index.php aangegeven is, maar gaat ie naar de index.php die in mijn "/web" folder staat.

Weet iemand hoe dit komt?

Als ik alle folders gewoon onder "/web" gooi, dan werkt alles gewoon. Maar dat heft de veiligheid van een private folder een beetje op.

Ik ga voorlopig maar gewoon op een ander domein verder, want dit schiet niet echt op...  :x

- Edit -
Ik kan natuurlijk ook een .htaccess file gebruiken om een folder in de webroot te beveiligen. Helemaal vergeten.
Morgen maar even proberen.