Synology-Forum.nl

Overige software => Web Station => Topic gestart door: alias1964 op 21 september 2013, 14:11:48

Titel: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: alias1964 op 21 september 2013, 14:11:48
Hoi,
ik hem bij eigen domeinnaam laten registreren bij host:  xxx.xx
Ik heb reeds een tijdje een eigen website (moet nog wel wat aan geklust, maar er is al wat) via Synology zelf
een URL in de trend van http://uuu.dns.me:8080. En dat werkt perfect.
Ik zou nu natuurlijk heel graag hebben dat als men http://www.xxx.xx ingeeft, men op de website op mijn NAS uitkomt.
Ik doe waarschijnlijk iets verkeerd maar weet niet goed wat.
Heb bij de instellingen van host gekeken en wat tips van hier op dit forum gevolgd doch kom echter nergens.
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: marco18678 op 21 september 2013, 17:01:02
gebruik je poort 8080 voor je website op je nas? dan werkt het indd niet .. of je moet een poort redirect doen in je router .. dat als je van poort 80 (standaard httppoort) laat redirecten naar poort 8080 van je nas.
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: alias1964 op 21 september 2013, 17:25:20
ik ben toch al ergens.
Ik heb op de website van host wat aanpassingen gedaan voor redirect;
ik heb twee redirects ingegeven

xxx.xx naar http://uuu.dns.me:8080.
www.xxx.xx naar http://uuu.dns.me:8080.

En dan kom ik wonderwel uit op de website op mijn nas.
Is het mogelijk om ervoor te zorgen dat in de adresbalk 'www.xxx.xx blijft staan ipv al die nummerkes?
Dat oogt mooier.

In elk geval is het geen probleem van die poortnr.  Ik geraak dus binnen.

Ik geraak er op als ik via de pc er naar surf via xxx.xx maar ook via ipad (mobiel internet).  Dat lukt dus.
Nu nog kunnen regelen dat ik die minder mooie cijferkes in de adresbalk kan laten wegblijven en er mooi 'www.xxx.xx krijg staan...
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: marco18678 op 21 september 2013, 17:30:25
jawel je doet nu eigenlijk precies hetzelfde wat je ook kan doen in je router ... je redirect van johanj.be naar je synology met poort 8080... als je web alias gebruikt ipv webforward blijft johanj.be gewoon staan
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: alias1964 op 21 september 2013, 17:52:46
hoi, leg dat eens beter uit want ik ben daar toch nog wel wat leek in.
Hoe arrangeer je die alias?
Ik snap niet goed wat je bedoelt.  Waar doe ik die aanpassingen in de alias.

alvast een dikke merci, want het forum helpt hier goed vooruit
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: marco18678 op 21 september 2013, 17:57:54
als het goed is heb je nu in de dns van versio een webforward gedaan van johanj.be naar je ipadres:8080 klopt dat???

In de dns moet je ook kunnen kiezen voor webalias ipv webforward. Als je webalias gebruikt ipv webforward zal je johanj.be blijven staan...
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: alias1964 op 21 september 2013, 18:04:34
ik geef hier het 'controlecentrum' mee van host.
Dat zie ik er staan. Waar denk je dat ik aanpassingen in moet doen want ik zie nergens iets van alias.
Als ik dan een alias doe, moet ik dan de redirect wegdoen?

Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: marco18678 op 21 september 2013, 18:22:03
ok zoals ik zie maak je redirections maar geen webforward of webalias... en volgens mij kan je daar ook geen portforwarding aangeven...Je zal het dus echt in je router het externe poort 80 moeten laten verwijzen naar je interne poort 8080 ... vervolgens moet je een A record maken die verwijst naar je externe ipadres..

wat je dus nu hebt gedaan in je router is het externe poort 8080 laten verwijzen naar je interne poort 8080 ... wat je moet doen in je router is externe verkeer van het externe ipadres met poort 80 laten  verwijzen naar het interne ipadres van je nas naar 8080

in mijn geval zou het op deze manier zijn (zie bijlage) maar dat is voor elke router anders. het server ip-address is mijn interne ipadres van mijn synology.
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: alias1964 op 22 september 2013, 11:03:19
hoi, ik vraag me echt wel af of het iets met de router te maken heeft??
Ik denk dat het probleem elders zit, maar kan mij vergissen.
ik dacht ook begrepen te hebben dat provider poort 80 blokkeert
Net daarom het ik extern 8080 laten doorverwijzen naar 80
zie mijn printscreen van router


Ik kan proberen een poort bij de maken van 80 extern naar 8080 intern maar vrees dat het dit niet gaat zijn.
Ik zoek forum nog wat af, maar tips zijn zeker welkom.
Dat A record, waar moet ik dat aanmaken?? Bij host,  op knop 'record aanmaken' en dan daar een A aanmaken met verwijzing naar mijn IP??
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: marco18678 op 22 september 2013, 11:37:41
Ok ja als telenet al die poorten blokkeert dan wordt het lastig. Het probleem is dat http verkeer standaard altijd over poort 80 gaat en https 443. Dus als je in je browser standaard een webpagina of iets dergelijks intypt zonder poortnummer zal er altijd gekeken worden naar poort 80 of 443. In een dns kan je geen poortnummers aangeven.. Alleen die redirect optie die jij hebt bij je hostprovider en wat je al gebruikt.

Dat a record verhaal klopt echter Vergeet dat a record verhaal ... Aangezien dat voor jou niet gaat werken. Je hebt waarschijnlijk ook een dynamisch ipadres dus dan moet je sowieso met ddns gaan werken om er zeker van te zijn dat je website altijd online is als je provider ineens het ipadres wijzigt
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: alias1964 op 22 september 2013, 11:41:05
volgens mij hebben we bij telenet een vast IP.
Ik schuim het forum nog eens af.  Ik dacht dat er wel een en ander bestond om de lelijke IP-url te omzeilen.
Tips blijven welkom.
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: thecell op 22 september 2013, 11:47:47
volgens mij hebben we bij telenet een vast IP.

Geen vast IP bij Telenet maar je blijft het wel een lange tijd houden.
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: marco18678 op 22 september 2013, 12:03:28
Indd geen vast ipadres. Volgens mij kun je dit alleen oplossen met een proxy. Maar laat weten als je een oplossing hebt gevonden!
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: alias1964 op 22 september 2013, 12:55:42
dat betekent dus dat ik best om de zoveel tijd bij de instellingen bij host manueel de redirection aanpas  naar het nieuw IP dat provider mij om de zoveel tijd geeft?
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: alias1964 op 23 september 2013, 20:49:04
ik voeg hier link naar andere topic toe.
Daarin lijkt met precies wat te doen wat ik wil.
Ik wil geen lelijk URL met nummerkes of iets in trend van http://uuu.dns.me:8080.
Het moet de eenvoudige mooie www.xxx.be zijn dat in het adresvenster moet blijven staan.
Als ik nu surf naar www.xxx.be dan verschijnt daar automatisch http://uuu.dns.me:8080..
IN de topic die ik lees lijkt men te doen wat ik wil maar ik snap het niet.
Ik lijk iets te moeten doen bij de 'firma' waar ik mijn domeinnaam heb geregistreerd en daar dan iets aanpassen in de records.  Iets met cname en iets met @.
Of vergis ik me.
De topic waarin ik dit zie  http://www.synology-forum.nl/web-server/website-13326/ (http://www.synology-forum.nl/web-server/website-13326/)
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: marco18678 op 23 september 2013, 21:47:16
Ja maar je kan geen poort verwijzing doen bij je dns records dus een verwijzing naar 8080 gaat niet werken.
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: Robert Koopman op 23 september 2013, 21:52:53
Bij Dyndns kan dit overigens wel.
Ze noemen het Webhob and redirections.
Misschien is dit wel algemeen in de DNS records?
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: marco18678 op 23 september 2013, 22:22:19
Hij heeftl een redirection gedaan... Dat lukt wel maar hij wil niet zijn poort zien en netjes alleen het domein cq subdomein zien.. Bij mijn domeinprovider kan ik webalias doen ... Dan zie je wel het domein en niet het geforwarde domein / subdomein zoals je doet met bijv ddns.. Volgens mij kan je niet met a / cname / webforward / webalias met port verwijzingen werken.. Niet bij mijn domeinprovider iig
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: marco18678 op 24 september 2013, 11:31:46
ik heb het nog even gecheckt en schijnbaar werkt het wel met een webforward / web alias...

Wat je dus moet doen in je dns is een nieuwe record aanmaken met een web alias... bijv.

mijndomein.nl als nieuwe record aanmaken... deze record moet een web alias record worden en die verwijs je naar je ipadres:8080 De dns record verwijzing kan tot 24 uur duren voordat het wereldwijd is doorgevoerd.

Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: JeroenVanOmme op 27 september 2013, 09:58:59
Mijn aanbieder (intention internet) heeft een control panel waarin je eea kan instellen, onder andere de manier van doorverwijzen, zie onder.[attachimg=1]
Als ik kies voor "Frames" blijft netjes "www.jeroenvanomme.nl" staan, kies ik voor een ander dan wordt vanomme.getmyip.com getoond.

Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: alias1964 op 28 september 2013, 17:24:43
Ik vind dat niet bij host.  Maar misschien kijk ik erover, op de verkeerde plek?  Iemand weet of host ook zo'n optie heeft zoals Jeroenvanomme aangeeft?


Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: marco18678 op 28 september 2013, 18:25:14
welke records kan je aanmaken bij versio dan in je dnsbeheer? a / cname /mx of nog meer ??? en kan je nog iets instellen als je redirections aanmaakt?...

evt kan je ook een redirection maken naar bijv subdomein.domein.nl met je ipadres en poortnummer en vervolgens een cname record aanmaken met domein.nl die verwijst naar subdomein.domein.nl
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: alias1964 op 28 september 2013, 18:48:02
ik heb volgende mogelijkheden
A
MX
CNAME
PTR
AAAA
SRV
TXT

Ik steek nog eens een printscreen erbij.  Misschien dat je erop kan aanduiden wat ik moet doen?
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: marco18678 op 28 september 2013, 23:31:24
probeer het volgende:

maak een redirection aan bijv xxx.xxx.xx met het extern ipadres van je nas met poortnummer 8080
vervolgens maak je een cname record aan met de naam xxx.xx die als value heeft xxx.xxx.xx

verwijder de andere redirections en ook de andere a records die je niet gebruikt (bijv de a record xxx.xx verwijst nl ook naar xxx.xxx.xxx.xxx en hetzelfde voor www.xxx.xx)

wanneer je wijzigingen maakt in dns kan dat een paar uur (tot 24) duren voordat het is doorgevoerd.
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: alias1964 op 29 september 2013, 11:32:01
wat denk je dat ik dan mag verwachten als ik wat doe?
Ik snap niet goed wat je dan wil bereiken.

Denk je dat ik dan met www.xxx.xx in te geven dat er dan ipv de 'lelijke' URL er het mooie www.xxx.xx.xx komt te staan?

Of moet ik www.xxx.xxx.xx ingeven en verschijnt er dan www.xxx.xx en geen lelijk URL?

vermoedelijk moet ik nog wat wachten tot de wijzigingen zich doorzetten (heb ze pas gedaan) maar momenteel is mijn website op mijn NAS niet te bereiken met www.xxx.xx noch met www.xxx.xxx.xx

bijgevoegd de aanpassingen die ik in host gedaan heb
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: marco18678 op 29 september 2013, 12:29:06
als ik naar xxx.xxx.xx ga kom ik op je website uit ... De bedoeling was dat je met CNAME je redirect van xxx.xxx.xx naar xxx.xx (maar dat je dan xxx.xx  in je adresbalk ziet). Indien je www ook wilt gebruiken zal je daar aparte records voor moeten aanmaken. Maar het lijkt erop dat CNAME niet werkt met redirects maar alleen maar met A-records .. En aangezien je een A-record heb aangemaakt met xxx.xxx.xx zal de xxx.xx dus nu verwijzen naar dat a-record. Dat kan je zien als je pingt naar xxx.xx dan verwijst die naar xxx.xxx.xx met ipadres xxx.xxx.xxx.xxx en dat is je hostprovider ipv jou externe ipadres.

Ik ben bang dat dit dus niet gaat werken met jouw hostprovider tenzij je ergens als redirect een webalias (zo heet dat bij mijn hostprovider) kan invoeren...

check hier de uitleg van de verschillende mogelijkheden van DNS records

http://www.one.com/en/support/guide/advanced/dns

Het probleem is dat a records / cname records geen poortnummers mogen bevatten... de enige mogelijkheid is redirecten, maar volgens mij heb jij geen mogelijkheden in verschillende opties qua redirecten. Met webforward verwijs je naar een ander ip / host adres en is die ook zichtbaar in je adresbalk en met webalias doe je hetzelfde maar blijf je het huidige adres zien.

volgens mij zijn er niet veel meer opties ... het probleem is gewoon ook dat jou internetprovider de standaard poorten sluit dan wordt het er niet makkelijker op en zijn je opties gelimiteerd tot wat je kan doen bij je hostprovider...
Titel: Re: redirect domeinnaam naar NAS lukt niet
Bericht door: alias1964 op 29 september 2013, 12:41:32
OK, dan ga ik de wijzigingen bij host terug omkeren.
Fantastisch forum hier.  Ben er al heel veel mee geholpen.
MOesten alle 'hulplijnen' zo efficiƫnt zijn, de wereld zou een pak mooier zijn.
 ;)Allen fel bedankt.
 :DMisschien dat ik in de toekomst (einde 'huurcontract' domeinnaam bij host) uitkijk naar een andere 'leverancier' die wel een webalias toestaat.

wat mij betreft mag deze topic gesloten.